Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az akusztikus gitáromra most...

Az akusztikus gitáromra most raktam új húrokat, de nem tudom rendesen felhangolni, mert a G és a H húr egy bizonyos feszességnél elengedi magát a húrlábnál, és kezdhetem elölről az egészet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Új tüskéket is vettem, de azokkal se sikerül. A hangolás folyamán folyamatosan fogom a "tüskét", hogy ne lökje ki, és ez nem is történik meg, hanem egy hangos kattanás kíséretében elveszti a húr a feszességét. Ilyenkor kiszedem a tüskét, visszatekerek bizonyos mennyiségű húrt, hogy a "golyós" végét le tudjam engedni, visszanyomom a tüskét, majd kezdem elölről. Vékony húrokat használok: 0.009-0.045

2015. febr. 5. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy a "bogyó" nem a tüske hegyén támaszkodik, hanem csússzon fel a tüske bevájt vége mentén, és így feszítse be magát!
2015. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Győződj meg róla, hogy jól tetted be a húrokat a húrlábnál, nézz meg róla 1-2 videót. Meg azt is ellenőrizd le hogy megfelelő tüskéket e vettél.. ha túl vékonyak akkor nem tartanak elég jól.

Mielőtt felhangolnád a húrokat, nyújtsd, feszítsd meg őket, tehát felrakod a húrokat, és a húr alé teszed a mutatóujjadat, majd a hüvelyk ujjaddal nyomni kezded lefelé, és így végigmész, végignyomkodod egészen a felső bundig. Ezt csináld meg többször, az összes húrok, és fokozatosan feszíts a húrokon közben (ugyanis az elején még sokat nyúlnak a húrok, szóval ha simán felteszed, és behangolod akkor nem 1-2 elhangolódik).


Ha még így sem jön össze, akkor próbálj vmit tenni a tüske mellé, vagy pl tegyél rá egy vékony szigszalag réteget, hogy amikor benyomod a helyére szorosabban tartson.


Tudom hogy a húrlábat írtad, de még lehet gond (ha nem is ebben az esetben) hogy a hangolókulcsnál csúszik meg a húr, legtöbbször akkor ha kevésszer van körbetekerve rajta a húr.. az ideális az kb 2-3 tekerés, de fel lehet úgy is tenni, hogy hurkot csinálsz így elég neki 1 tekerés és nem csúszik el.

2015. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom a javaslatokat, mihelyt lesz elég lelkierőm folytatni. Így is legalább 3 órát bajlódtam vele, és már kezd fájni az ujjam. :(
2015. febr. 6. 18:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül is magától megoldódott a probléma, ugyanis nem volt erőm folytatni a húrozást, és így "félig" felhangolt húrokkal raktam el a gitáromat. Egy-két nap után magától úgy kifeszült, hogy már rendesen fel tudtam hangolni.
2015. febr. 8. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!