Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Balkezes gitárt ha tükörképben...

Balkezes gitárt ha tükörképben húrozok fel, árthat valamit a gitárnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos jobbkezes vagyok, otthon jobbkezes gitárjaim vannak, de most kint vagyok Németben és itt szereztem egy gitárt, igen ám csak balkezes :)


Kérdés az hogy lesz e gondja, ha fordítva húrozom meg? Elvetemedhet e stb...


Elektromos gitárról van szó, Sima Squier fazon.


Elvileg annyi hogy max a felső húrláb, az a csontból készült anyag baszódhat szét, nem?



2015. febr. 13. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ettől nem szabadna semmi bajának lenni. Mondjuk a nyeregnél az eltérő húrvastagság hosszú távon nem tesz jót.
2015. febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megfordítottam a nyerget is! :D
2015. febr. 13. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egy fokkal jobb, de még mindig nem az igazi. A jól kialakitott vágat ugyanis enyhén lejt hátrafelé, hogy a húr minél inkább csak a nyereg legelején legyen érintkezésben a nyereggel. Ha így van megcsinálva a nyereg (ami nem biztos az olcsó hangszereken), akkor a megfordítással ez is megfordul, tehát az alacsonyabb pontja lesz elől és a magasabb hátul, ami eléggé tompíthatja a rezonálást, hiszen a vágat teljes hosszában bele fekszik.
2015. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ennél a nyereg nem lejt semerre, mindkét oldalról nézve sík :)
2015. febr. 15. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondtam, a gyengébb gitárokon ilyenek vannak és az nem jól van elkészítve.
2015. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!