Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám megoldani az...

Hogyan tudnám megoldani az intonációs problémát gitáron?

Figyelt kérdés
Tune-O-matic típusú (külön húrláb és alsó nyereg) hidamnál ez egyik húrvezetőt hátrébb kéne tekerni, hogy a 6. húr közepe a 12. bund fölött legyen, viszont a húrvezetőt nem lehet hátrébb tekerni már mert nincs hely. Híd emelésével is próbálkoztam, mivel úgy lényegébe megtoldanám a húr hosszát vele, de nem mindegy, hogy fekszik fel a húrvezetőre. :/ Csak szélesebb híddal tudnám ezt megoldani? A nyakhoz nem nyúltam, mivel a hangszerboltban azt mondták, nem nagyon befolyásol a dolgon. Esetleg tudnátok hidat ajánlani?

2015. febr. 21. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen hangszerről van szó?
2015. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy soundsation SG másolatról, amit szép fokozatosan kipofozok, mivel úgy gitárra egy jó darabig még nem lesz pénzem :/ Alapvetően korrekt hangszer meg mahagóni teste és nyaka van ami ráadásul ragasztott, de a hardverek kicsit a gyengéi, a kulcsokat már lecseréltem rajta.
2015. febr. 21. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Sejtettem.

Itt a hiba.

Arra a gitárra egy forintot sem lett volna szabad költeni...

2015. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Használtál ilyet? Árához képest azért elég szépen összerakott cucc, ilyen hardverekekel és ragasztott nyakkal a többi drágább. Egyik haveromnak Cort X-6-osa van, és lehet a hangszedője nagyobb jellel dolgozik, viszont az EQ-ja ennek szebb (ezt úgy értve, hogy fémzenéhez van használva mind kettő)
2015. febr. 21. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Mármint milyen hardverekkel?

Amit rögtön cserélni kell, mert használhatatlan?

Hagyjuk már.

El kell adni minél hamarabb, mert amit ráköltesz, azt később teljesen elbukod.

Inkább hozzá kell tenni az alkatrészek árát és venni picit drágábban valami használhatót.

SX-ek pl fényévekkel jobbak a nagyon alacsony árkategóriában.

2015. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk. A TOM rendszeren nem külön húrláb és nyereg van. Ami külön van, az húrrögzítő névre hallgat és maga a híd az, amit állíthatsz magasságban, azon vannak a húrláb babák, amivel az intonációt állítod.

Ha nem sikerül, akkor sajnos baromi pontatlanul van elkészítve a gitár.

2015. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! azért SX-re nem fogok cserélni az is biztos, játszottam már olyanon és háááát... nem, nem :D
2015. febr. 22. 00:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az a gondod, hogy nem tudsz oktávot állítani, mert növelni kéne a hangzó húr hosszát, de már nem lehet hátrébb állítani a húrláb babáját.

Ha tényleg ez a helyzet, akkor vélhetően pontatlanul fúrták be a híd rögzítőcsavarjait, vagy a bundozás rémesen el van cseszve.

Ha ez utóbbi, akkor nem igazán tudom, mit lehetne tenni.

Ha az előbbi, akkor egyrészt valóban egy olyan híd segíthet, ami nagyobb távolságra engedi mozogni a babát, de nem tudom, van-e ilyen.

A másik megoldás lehet, bár ez csak egy hirtelen kósza ötlet, hogy felül a nyeregből egy kicsit kireszelsz, tehát egy finom egyenes túreszelővel a fogólap felőli oldalon leszedsz belőle kicsit, hogy ezáltal a húrok érintkezési pontja valamivel hátrébb kerüljön. De azért ennek lehet olyan mellékhatása, hogy alacsonyabbra kerülnek a húrok és zörögni fognak, mivel a jól megcsinált vágatnak lefelé lejtenie kell...

Egy egyedi készítésű nyereggel persze megoldható lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a gitár megéri a macerát és ennek a költségét.

2015. febr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!