Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akkusztikus vagy elektromos...

Akkusztikus vagy elektromos gitáron könnyebb megtanulni játszani?

Figyelt kérdés

Még sose gitároztam, de nagyon érdekel, szeretném hobbiként elkezdeni. Melyik jobb erre a célra?



Másik kérdésem, hogy az elektromos gitárra ha fejhallgatót kötök, akkor csak én hallom? Ez azért lenne praktikus, mert nem akarnám zavarni a többieket, meg sokszor csak éjszaka van szabadidőm hogy gyakoroljak



2015. febr. 26. 00:36
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat, elírtam, nem akkusztikus, hanem akusztikus :)
2015. febr. 26. 00:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Akusztikuson eredetileg. Es azon belul is a klasszikus gitarozast javasoljak. NekeM az elektromos nyakat könnyebben ateri a kezem,igy mikor azt vettem,sokkal gyorsabban haladtam a tanulassal.
2015. febr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egyéni. Kinek mi a jobb.

De azzal számolj, hogy egyrészt az elektromos erősítés nélkül nem sokat ér, másrészt nem tudsz rá fejhallgatót kötni direktben, mert nem fog szólni, ahhoz is kell egy fejhallgatóerősítő.

Egyébként erősítő nélkül nagyon halk.


Ha együttesben akarsz majd játszani, kezd elektromossal.


Ha inkább magadnak meg a haveroknak játszogatnál egyszerűbb dalokat, akkor akusztikussal.

2015. febr. 26. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb az hogy milyen zene érdekel, mi az ami motiválna.

Ha pl a metált szereted, akkor egy akusztikus nem a legjobb választás... ellehet azon is játszani mindenfélét, de a hangzás nagyon fontos...

tehát ha metált akarsz akkor egy olyan erősítő is kell, amin van jó torzítás, hogy legyen valami motivációd, sikerélményed is, amikor megtanulsz egy riffet és "jé ez úgy hangzik mint az eredeti" egy akusztikuson vagy egy vacak erősítővel ugyanúgy megtanulhatod azt a riffet, de hangzásban nem fog akkorát ütni, így nem is lesz akkora a sikerélmény..

Én már tolom pár éve, aztán mindig sokkal több kedvem van gyakorolni, játszani, akkor amikor valami változás van a felszerelésemben, más hangzás stb.

2015. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!