Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy dalban jelentős mennyis...

Regisztrálok kérdése:

Ha egy dalban jelentős mennyiségű olyan akkord van, amiben a mutatóujjal le kell fogni egy egész bundot nagyon hamar megfájdul a mutató és a hüvelykujjam közti izom. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Gitározom már 6-7 éve, de autodidakta módon tanultam 6év szolfézs és zongora után, de leginkább csak akkordozom a dalaim vázának megírásához, de ha egy dalban jelentős mennyiségű olyan akkord van, amiben a mutatóujjal kell le fogni egy egész bundot (pl. B, F,..Ab7..stb) hamar fájni kezd a kezem-


A gitárfogásom rossz, esetleg van rá valami tippetek? Vagy törődjek bele, hogy nem az én kezemre lett kitalálva a gitár?



2015. febr. 26. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Barrénak hívják. Egyébként mikor én kezdő voltam, én se nagyon szerettem a barrékat, nagyon nem állt kezemre, de pár nap gyakorlás után én megszoktam. Viszont nálam -szerencsére- ilyen izom/izületi fájások nem nagyon voltak...
2015. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valami súlyos baj lehet, vagy nagyon rosszul foghatod.

Nem szabadna annak fájnia egyáltalán.

2015. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Rendszeres gyakorlás nélkül szerintem is fáj, nekem is szokott.

Egyébként meg nem olyan egyszerű, hogy "rosszul fogod".

Teljesen más annak, akinek rövid ujjai vannak és kis keze, mint annak, akinek hosszú ujjai és nagyobb keze.

2015. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na hát akkor kezdem felismerni a problémát, mert nagyon kicsi kezeim vannak :)
2015. febr. 26. 17:22
 5/12 anonim ***** válasza:
6 évig tanultam gitározni, sokáig nem is volt a darabokban barré, mert nehéz fogás, először csak kis/félbarré (vagy ilyesmi neve volt, ennek már pár éve, nem biztos,hogy jól emlékszem), utána teljes barré, utána ilyen törés is benne... tehát fokozatosan. A tanárom mindig azt mondta, olyan ez, mint az edzés, ha nem gyakorlod, az ujjaid ellustulnak, és az izmaid nem képesek/nagyon nagy erőfeszítéssel képesek csak megcsinálni a fogásokat. Magyarul gyakorlás kérdése. Figyelj arra, hogy mindig párhuzamosan legyen ilyenkor a mutatóujjad az érintővel! Jó gitározást!:)
2015. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Igen, viszont a tartás is nagyban viszi a dolgot! Nekem is, amikor rosszul fogtam a barrékat, pár perc után rendesen görcsölt az újjam. Majd mikor már ráéreztem hogy pontosan hogy kell, ezek a görcsök, izomfájdalmak eltűntek. Gyakorold a barrés fogásokat minél többet, és remélem neked is csak ezzel van gond!
2015. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

fontos még hogy előtte melegíts be, nyújstd meg az izmokat . Keress rá youtubon pl. guitar finger streching


Mivel a 2 ujjad közti izmod fáj ezért különösen hasznos lehet ha úgy nyújtod, hogy pl. bal kezeden a mutató és a középső ujjad közé teszed a jobb kezed mutató és hüvelykujját, és ellenkező irányba szétnyomod őket. Kb 5-10mp-ig így tartod, aztán végigmész a többi ujjadon.


Vagy pl. simán megfogod az egyik ujjad, teljesen hátra feszíted, tartod 5-10mp-ig, aztán mész a kövire, lényegében bárhogyan nyújthatod, csak érezd hogy nyúlik.


Ezenkívül meg csak gyakorolnod kell, előbb utóbb menni fog. Lehet hogy kicsi a kezed, de 6-7 éves gyerekek is meg tudnak tanulni bármit, aztán az ő kezik valóban kicsi.

2015. febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5

Ezen kicsmég.eglepődtem :-)

Nekem mindig is a kisbarrék jelentettek nagyobb kihívást,nem hogy azzal kezdtem...

2015. febr. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet keskenyebb nyakú gitárra lenne szükséges,nem?
2015. febr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A tartásra ezentúl tényleg oda fogok figyelni, és a nyújtást is betartom, köszönöm szépen a segítségeteket :)

(Mondjuk a 6-7 éves gyerekek kisebb gitáron tanulnak játszani, de lehet, hogy arányában tényleg nagy nekem ez a gitár, majd ha lesz rá módom, akkor váltani fogok :) )

2015. febr. 28. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!