Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetséges akusztikus gitáron...

Lehetséges akusztikus gitáron egyszerre játszanni kiséretet, dallamot és basszust?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mit értesz basszus alatt. Egyébként lehet kíséretet (vagy basszust, nem tudom mire gondoltál) és közben "szólózol". Nézd csak meg a flamenco gitárosokat.
2015. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet felbontott ujjas játékkal. általában úgy szokták hogy az E-n és A-n nyomják a basszust, a többi húron meg vmi dallamot.

Keress rá pl a Travis picking-re

2015. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. febr. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szórakozom egy ideje.

Szerintem először gyakorold be a háromujjas normál bontásokat, ahol a hüvelyk meg nyomja a basszust. Tudod, a három felső húron szigorúan a mutató a G, a középső a H, a gyűrűs ujj az E huron penget, a hüvelyk a három mély húron.

Aztán jöhet a három ujjas picking, amikor a mutató és a középső szintén egy, egy húrt nyomat, ez általában az E,H, vagy a H,G és a hüvelyk ugrál a többin.

Aztán jöhet egy kétujjas mászkálás, hogy megtanulj közlekedni a gitáron. Ez úgy történik, hogy a hüvelyket megtámasztod lazán a mély E húron, majd nyomsz egy C dúr skálát fel,le, de olyan múdon, hogy kissé merevek az ujjaid tartása és amikor a hangot megpengeted, akkor addig megy az ujjad, amíg el nem éri az alatta lévő húrt és azon meg is pihen egy pillanatra. Aztán váltod az ujjad, vagyis a jobb kéz mutató és középső ujja váltva penget, m,k,m,k,m,k.

Ha ez megy, akkor játszod úgy a skálát, hogy minden hangot kétszer pengetsz, vagyis C-m,k F-m,k ...

Aztán jöhetnek a triolák, vagyis minden hangot háromszor pengetsz, de továbbra is folyamatos a váltogatás, vagyis szigorúan m,k,m,k,m,k... ittt az a gond, hogy egyszer a mutató, egyszer a középső ujj kezdi a triolát, és ez eleinte zavaró.

Ajánlok még egy másik gyakorlatot, amit nehéz így leírni szavakkal. m-E, k-C, m-F, k-D, m-G, k-E, vagyis mindig egy hangot lépsz feljebb, egészen addig, amíg a k eléri az 5. bundon az A hangot, aztán ugyanez lefele.

Ez egy príma gyakorlat, megtanítja pozicionálni az ujjakat.

Ha ezeket már simán viszed, ezek keverésével könnyedén tudsz egyszerűbb basszust, bontást, szolót nyomatni, a bonyolultabbakat sajnos ki kell sakkozni és alaposan átgyakarolni.

Ja igen még valamit meg kell tenned.

A bal kézzel is kell nyomakodni mellékesen.

Egy jó kis példa:

Fogsz egy sima A-mollt, bontás, majd egy am7 jön, vagyis a kisujjaddal befogod a G hangot a legvékonyabb húron pluszban. bontás

Aztán elengeded, de a mutató ujjadat átteszed az F hangra, bontás, majd felengeded és üres e, bontás, majd a kisujjal egy d, bontás, majd a mutatóval egy c, bontás, h, bontás.

Ennek az a lényege, hogy a bal kéz középső és gyűrűs ujja végig lenyomva marad, de a mutató, meg a kisujj ide, oda jár.

Na, ilyen gyaksikat csinálj kezdetben, remélem érthető voltam.

2015. márc. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, a közepe felé elírtam és ez zavaró lehet. A C skála természetesen cdefgahc, vagyis az F hangot elírtam, hiszen ott D jön, a mellette levő billentyűt nyomtam véletlenül, sorry.

Annyit még, hogy már az elején gyakorolj be több bontást és ezeket állandóan váltogasd, hogy az legyen a feltűnő, ha kétszer ugyanazt bontod.

Ezt még úgy is cifrázhatod, hogy egyszer basszus, bontás, de a következő bontást, ami más bontástípus és akkordváltás is van természetesen, azt úgy kezded, hogy rögtön két hangot pengetsz, mondjuk a basszust és a bontás első hangját együtt.

A hüvelyk basszusa fel, le jár és egyszer magában, egyszer a bontással együtt is szól, ez már közelít, mert basszussal is játszhatsz dallamot, sőt, néha kell is.

Akkordsémákat biztosan tudsz.

Mondjuk Am,Dm,F,E vagy Am,G,F,E esetleg Em,D,G,H7

2015. márc. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

EZ a könyv van meg nekem:

[link]

Szerintetek ebből meglehet tanulni ilyesmiket?

2015. márc. 3. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:
tanulj klasszikus gitárdarabokat, pl. Sort. azokban van basszus, akkord (kíséret???) meg klasszikus vezetés okán szép felső szólam (dallam?).
2015. márc. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!