Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valami nem jó a gitárommal?

Valami nem jó a gitárommal?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy Jackson Solist SLX elektromos gitárt

Ez floyd roseos és eddig még nem volt tremolós gitárom és nem nagyon értek hozzá

A hangolásig már sikerült eljutnom, de lehet hogy valami nem jó

Még a kombó nincs meg guitar riggel szoktam használni, nincs is vele semmi gond csak ennek hangosítás nélkül is van hangja

Guitar tuna hangolóval hangoltam, de szerintem valami nem jó mert túl nagy hangja van kombó nélkül

Akinek van ilyen roseos gitárja: Nektek is nagy hangja van a gitárnak alapból?

Szerintem valami nem jó mert túl feszesek a húrok szinte már akusztikus gitár...

Valamit elrontottam, vagy a gitár hibája?



2015. márc. 4. 03:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet érteni, amit írtál.

Mi az, hogy "túl nagy hangja" van? És ha igen, az miért baj?

És mi köze lenne ennek a hangoláshoz?

Azt meg honnan veszed, hogy túl feszesek a húrok? Az meg nem azon múlik, hogy valami akusztikus, vagy nem. A menzúrán meg a húrvastagságon múlik (és persze azon, hogy standard vagy attól eltérő hangolásban van-e).


Szóval magyarázd már el érthetően, mi bajod van vele. Nem szól jól? Hamis? Torz? Vagy mi?

2015. márc. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
azért mert Floyd-os nem fog hangosabban szólni mint a többi.
2015. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"Szerintem valami nem jó mert túl feszesek a húrok szinte már akusztikus gitár" - ezzel padlóra küldtél
2015. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
LoLz.
2015. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na akkor írom kicsit érthetőbben mert tegnap este tényleg sok érdekességet írtam :D

Na van ez a Jackson nemrég vettem életem első floydos gitárja

Na behangolom guitar tunával (Az android apps) És nekem túl feszesnek tűnnek a húrok

Ha hangosítás nélkül játszom rajta vagyis kombó nélkül akkor is van hangja és nem is olyan kicsi

ezért is gondolom hogy valami nem oké mert havernak volt egy fix húrlábas és neki alig volt hanga kombó nélkül és olyan lazák voltak rajta a húrok ezen meg feszes, (standard hangolás) a fogólap és a húrok közötti távolság a pickupok körül 2mm

Aztán a másik érdekesség hogy mikor összedugom a pcvel (guitar rig+6,3jack a másik vége rc)van hangja csak mikor hozzáérek a húrokhoz (kézzel) akkor zúg mikor nem fogom a húrokat akkor nem zúg és mackel is ugyanez

Szerintem vagy kábel hiba vagy a gitárral nem oké valami

Ha valami nem érthető írjatok és írom máshogy

2015. márc. 4. 14:25
 6/11 anonim válasza:

Kombó nélkül is hallatszik az elektromos gitár hangja...persze torzítás etc nélkül :D ez teljesen normális... az, hogy el van hangolva nem befolyásolja olyan nagy mértékben a hangerőt, nem tudom neked mi számít feszes húrnak, de mindenképp szerezz be egy normális hangológépet, ha már vettél egy gitárt, nem tartom megbízhatónak az androidos app-ok nagy részét!

Lehet, hogy a gitár beállításaival lesz probléme de nem értelek igazán...

2015. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

egyszerűbben:

a floyd roseos gitárokon a húrok ugyanolyan feszesek mint a fix húrlábas gitárokon?

A zúgás mitől lehet?

2015. márc. 4. 14:33
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm

van még egy olyan problémám hogy ahova befűzöm a húrokat azok teljesen előre vannak tolva és van amelyik húr kicsit kilóg a sorból mármint a magassága, az egyik húr közelebb van a fogólaphoz a másik meg távolabb

https://www.youtube.com/watch?v=6BqaDTZayJ0

Nekem nem így áll hanem mindegyik teljesen előre van tolva

2015. márc. 4. 14:37
 9/11 A kérdező kommentje:
ahova befűzöm a húrokat, Azok állása mit befolyásolnak a gitáron?
2015. márc. 4. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak be kéne állítani azt a gitárt normálisan, ennyi. Viszont ezzel a tudással ne kezdj bele, vidd el hangszerészhez.

Már leírtam, a húrfeszességen nem változtat, hogy FR vagy fix a híd. Az a hangolástól meg a húrvastagságtól függ.

A húrláb babák magassága a húrmagasságra van hatással (milyen meglepő), ha túl magasak, a húrnyomás nagyobbnak érződik, ezért (is) érezheted feszesebbnek.

A babák pozíciója meg az intonációt befolyásolja.


A zugás meg azért lehet, mert az alaplapi hangkártyákat nem gitárfelvételre találták ki. Szerez be egy jó külső hang kártyát.

2015. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!