Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hová tovább a pentaton,...

Hová tovább a pentaton, blues, dúr, moll skála után? Az arpeggio skálákkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Arpeggio = akkordbontás... nem értem a kérdésed.
2015. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mi az, a szólisztikus használatára kérdeztem rá, hogy azzal mi a helyzet. Akkor máshogy fogalmazom meg. Ha unom a fent említett skálákat akkor milyen lehetőségeim vannak ezeken kivül?
2015. márc. 4. 15:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Modálisok
2015. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van egy kis gondom a modálisokkal. Nem értem mi értelme van, egy példa: Nem mindegy hogy D dór vagy C dúr skálát játszok? A hangok ugyanazok lesznek. Vagy elvileg C dúrra lehet játszani C líd skálát, nem mindegy hogy C líd vagy G dúr skálát játszok?

Ha valaki letudná érthetően magyarázni azt nagyon megköszöném.

2015. márc. 4. 17:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mert más a skála alaphangja így teljesen más a kicsengése.


pl szerinted ami itt kb 25 másodpercnél következik az dúr skálának hangzik?

[link]

2015. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem mindegy. hallgasd meg Miles Davistől a Kind of Blue c. lemezt, az az új modális zene első megjelenése, a számok modális skálákon alapulnak.

egy skálát lejátszani alaphangtól alaphangig meg nem nagy trükk, elkezdhetsz skálafragmentációkat, skálavariációkat csinálni. utána ha megunod a skálákat, elkezdheted a David Baker-elméletet és megtanulhatod a kromatikus kerülgetést és a váltóhangokat. ha ezután is unatkoznál, elkezdhetsz dodekafon reihéket írni, kb. 800 millió variáció lehetséges.

skálákból is amúgy van még 1000, ha belevesszük a melodikus- és harmonikus moll ill. összhangzatos dúr modálisokat, a rengeteg népi skálát vagy a distanciaskálákat.

2015. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Más az alaphangja ezt értem, de szolózás közben a hangokat keverve, össze-vissza játszod.
2015. márc. 4. 19:57
 8/13 anonim ***** válasza:

A szólók alatt is vannak kvintek, power akkordok, blues alap, egy sima egy-hangjegyes metalcore breakdown, vagy akármi.


Egyébként nem feltétlenül összevissza mennek a hangok, ott is vannak motívumok.

2015. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hát ennyi erővel a pentaton skálák (amiből amúgy szintén öt darab van), a blues, a dúr és a moll skálák is feleslegesek, mert ezeknek minden hangját tartalmazza a 12 fokú kromatikus skála...


alapból skálákat darálni nem szólózás, hanem etűdözés. a szólóhoz az kell, hogy a skálákból, bontásokból, kromatikus figurákból, reihékből dallamokat csinálsz.

2015. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rosszul érvelsz kilences. Egyszerüen azt nem értem miért számítanak külön skálánal ha ugyanazok a hamgok. Azt írod ennyi erővel mind felesleges mert ott a kromatikus de a kromatikus nem ugyanazokat a hamgokat tartalmazza mint a dúr míg a dúr és a líd igen csak a sorrend mas. Ensem darálásrol beszélek de szolo közben a hangok kevetednek nem csak siman lejátszunk egy skálát
2015. márc. 4. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!