Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fajta elektromos...

Milyen fajta elektromos gitárt érdemes venni kezdőként?

Figyelt kérdés
Milyet érdemes? Nem értek hozzá még, és nem akarok rosszat venni....És milyen erősitőt érdemes ahhoz a gitárhoz venni? Ha linkelnétek egy pár oldalt megköszönném...:)

2015. márc. 18. 15:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Kereső.
2015. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Istenem......Köszönöm! Probléma megoldva! És mindeszt egy szóval... RESPECT!!
2015. márc. 18. 15:50
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Nincs mit.
2015. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most fogok venni magamnak első elektromos gitárt, és sajnos nincs rá sok pénzem. Balkezes vagyok, így nekem nehezebb dolgom van (jóval kevesebb választék, és minden DRÁGÁBB.)

Mennyi kereted van rá?

Én egy Epiphone Les Paul Special II-t néztem ki magamnak. Ez 43k. Alsó kategóriás gitárok közül talán az egyik legjobb.


De egyébként: Minden olcsó hangszerrel az a baj, hogy hanyagul van összerakva. Ha veszel egy 25k-s STD márkájú gitárt, nem feltétlenül lesz vele problémád (max a hangzása lesz kissé gyengébb mint egy jobb gitárnál, de 25k-tól ne várjon sokat az ember.) A legnagyobb baj, hogy gyakran kerülnek ki hibás, vagy hamar tönkremenő gitárok. Recsegni fog, rossz a jack aljzat ezért "robban", elkopik a potméter, hajlik a nyak, meghal az elektronika, állandóan elhangolódik, stb stb. Egy jó minőségű gitárnál szinte csak a megbízhatóságot, és a durván jó hangzást fizeted meg felárként. A gitárok és hangszerek világában sajnos létezik sznobizmus, nem feltétlenül kell elhinni a " minimum 200 000 ft egy gitárnak!! " mizériákat.

A lényeg hogy mindig nézz utána az adott terméknek, amit meg akarsz venni. Ha kell, rakd ki ide GYIK-re, hátha írnak valamit a hozzáértők (bár van akinek egy tökéletesen működő, szép hangú gitár is sz*r, csak azért mert nem az a márka, amit ő szeret.). A Vorson márka pl. nem a legjobb, de olcsón árulnak EDG 46-ost, amiből ki lehet olyat fogni, aminek az árához képest kiváló hangzása, és felépítése van. Ha van lehetőséged, próbáld ki!

Amiket én szívesen kerülök: Vorson, Vision, Stagg, Harley Benton, Flight, STD


De ez sem jelenti azt, hogy ha ezen márkán belül vásárolsz, az rossz lesz. Én egyedül szeretnék zenét alkotni a jövőben, és basszusgitárként egy 42-ezres STAGG basszert fogok venni - mert iszonyat durva hangja van.

Ha gondolod segítek, bár lehet nálam profibb emberre lesz szükséged. : )

2015. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Elöször köszönöm a normális választ! :)

A keret az itt is szűkős...50.000-re gondoltam egy szettet venni...Újonnan így ki is jőne...Néztem használtan ott 40.000 ft i.á. és nem hangzik rosszul:

-SX stratocaster elektromos gitár

- erősíttő (kombó) egy Stagg 10GA 10w. Van benne torzíttó is ,Stagg 3m-es kábellel.

tokkal,hevederel,pengetökkel,hangóloval,kurblival,cd-vel...Nem ismerem ezt a márkát :(

Szerinted jó vétel lenne?

2015. márc. 18. 16:51
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy hogy jobbkezesként tanulsz (én is próbáltam, de egyszerűen nem ment!), 50-ből sok mindent meg tudsz venni. :)

Az SX egyébként nem a legrosszabb márka, sőt, középkategóriában egész jó gitárjaik vannak.

Viszont nem tudom hogy ez a fajta SX milyen, esetleg tudnál linket küldeni? Mert ilyen csomagokba rendszerint sz**rokat raknak be..

2015. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ő lenne az: [link]
2015. márc. 18. 17:16
 8/25 anonim ***** válasza:
Ha minden jól működik, ez szerintem megéri, ha nem akarsz többet rááldozni!
2015. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaid! Sok sikert a tanuláshoz? Amúgy te milyen fajta zenéket akarsz játszani majd?
2015. márc. 18. 17:44
 10/25 anonim ***** válasza:

Neked is sok siker!

Őszintén szólva én nem zenekarban szeretnék játszani, hanem egyedül. Voltam már bandában, de mindig más véleményem volt min a többieknek, erre fele nem akarnak olyan zenét játszani, mint én.

Szerintem több zenei projektem lesz, az egyik egy a Plastique Noirhoz (vagy The Cure Dark Era-hoz) hasonló Dark Wave lesz : https://www.youtube.com/watch?v=YwN0YdjkOOE


A másik projekt metál zene lesz, melanchólikus, elvont, progresszív, de nem a kiokádom a belem fajta.

2015. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!