Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha nem tudom pontosan minden...

Ha nem tudom pontosan minden esetben hogy melyik hang hol van a gitáron attól még tudok jó improvizációt csinálni?

Figyelt kérdés
Igazából magamtól tanulok és ugye meguntam a coverelést :| alapokra szoktam rájátszani az e dó pentaton skálát motívumokat csinálok benne és igazából azokoat kötöm össze.Viszont azt nem figyelem hogy éppen hol melyik hangon vagyok csak hogy jól szóljon az egész ez így rendben van?

#gitár #skála #improvizáció #amatőr gitáros
2015. márc. 20. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól szól, ezen a szinten rendben lehet, de így nem sokat fogsz fejlődni...
2015. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagy léptekben tudnál valamit javasolni? Profi nem leszek de ha már ennyi energiát beleöltem meg ölök akkor legalább értelme legyen.
2015. márc. 20. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben nem vagyok jártas...
2015. márc. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Mondjuk még biztos nem, mert kezdő vagy, de gitározás közben nem gondolkodni kell, hanem játszani. Nem baj, ha hirtelen nem tudod hogy "úú ez most melyik hang is?" Ha hallanod kell és érezni, hogy kb. itt kell vagy ott kell lefogni, hogy passzoljon. De persze ehhez rengeteg gyakorlás és tapasztalat kell... de ha sikerül is, ezzel azért nem lehet hosszú távon "megélni" szerintem.
2015. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem nem baj, hiszen még csak most kezdtél neki.. szerintem senki sem úgy tanult meg improvizálni, hogy előtte bemagolta az összes hang helyzetét... az majd idővel kialakul (illetve azért foglalkozni is kell vele). Kezdésnek szerintem elég ha arra figyelsz hogy hol vannak a root hangok, tehát ha pl egy A pentatont játszol, akkor előtte keresd meg az összes A hangot
2015. márc. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :)
2015. márc. 22. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!