Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem szeretik/utálják...

Miért nem szeretik/utálják sokan a Kárpátia együttest?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 15:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Azzal semmi bajom, hogy "nemzeti érzelmű", viszont azt nehezen képzelem el, hogy zeneileg lehet ennél igénytelenebbet és ötlettelenebbet alkotni. De komolyan. Nem tudom elképzelni.
2010. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

Pedig lehet. Voltál már dicoban? XD


Egyébként azt képzeld el, amikor egy zenekar nem is nemzeti érzelmű, csak a "hú de beb*sztunk" és a "dejót sz*rtam" témák alá rak hasonló zenét.

2010. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom figyelmedbe Marty Friedman munkásságát. Azután megérted, hogy mit jelent: gitárzene. Ekkor tedd be ezt a förtelmesen, zeneileg alulművelt borzadályt. És rögtön megérted.
2010. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
a kárpátia a "nemzeti rock" műfajban még az igényes, zenei, hallgatható részbe tartozik... divizio 88at gondolom nem kell bemutatni senkinek.. :D fosság a javából.
2010. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
54%
Azért egy jó gitárost ne hasonlítsunk már egy zenekarhoz. Egy zene, vagy egy színpadi előadás is rengeteg mindenből áll, és gitár csak egy komponens. Az egész az összhatás alapján ítéltetik meg. Bár a kárpátia zeneileg sok zenekarral nem veheti fel a versenyt, mégis jó.
2010. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

"Pedig lehet. Voltál már dicoban? XD"


AZ a helyzet, hogy én rengeteg hangszeren játszom, mellette pedig elektromos zenét is csinálok. És még a legprimitívebb diszkózene összehozása is sokkal szöszmötölősebb, mondjuk ki, több és igényesebb munkát megkövetelő feladat, mint az, hogy a hasamra csapva kitalálok néhány akkordot, és akkor négy percen keresztül zúzom a kvinteket, a dobos meg rátesz valami negyedes alapot.

2010. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%

Marty Friedman nem csak egy gitáros! Több együttesben is játszott!


No comm.

2010. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%
Talán azért, mert nem mindenki szereti a nemzeti-popot.
2010. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

Korrekt az utolsó válasz, korrekten jellemzi a kárpátiát: nemzeti-POP és nem rock! Én nacionalista vagyok, még sem szeretem a kárpátiát, mert nekem az nem rockzene, amit nyújtanak, csak egy nyálas csöpögős poposított valami, ami aztán megfelel mindenkinek. Meg lehet nézni 1-1 kárpátia koncert közönségét is: diszkósok, popperek, jellegtelen kommersz töltelékemberek. Átlagéletkor 15 alatt. Még ez sem lenne baj, ha a közönség 90%-a nem lenne totál részeg és nem verné a mellét nagy semmire, meg a vasággyal együtti 50 kilójára. Jártam jó pár ilyen koncerten, tudom mit beszélek, nem csak kívülről néztem.

Menjetek el egy Archívum koncertre - teljesen más élményt nyújt, persze ők nem is a népszerűségre meg a pénzre mennek.

És egy személyes ok: azok a régi bakanóták, katonai dalok amiket feldolgoztak elsősorban háborús énekek, nem pedig bulizásra valók. Mindegyiket a szomorúság, a reménytelenség szülte - erre előáll pár zenész és leadják részeg fiataloknak mulatós stílusban. A meggyalázása a régi nótáknak az egész!

Ahogy a magyar zászlónak és az árpád-sávnak is a meggyalázása, amikor koncerteken magukra húzzák, ráfekszenek, leöntik sörrel, a derekukra kötik. Ez a meggyalázása az egésznek.

És a legroszabb, hogy még csak fel sem fogják. És a kis tinik magyaráznak az öreg motorosoknak. Vicc az egész komolyan mondom.

2010. ápr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Akár szereti valaki a Kárpátiát, akár nem, a szöveg a lényeg. Nem azt kell nézni, hogy mennyire bugyuta hanem hogy mit akar mondani!!!!!! Minden szám egy-egy téma: haza, háború, szerelem. Ezek az élet fontosabb szavai közé tartoznak. Ezen kellene gondolkodni.
2010. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!