Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol/Hogyan tudnék embereket,...

Hol/Hogyan tudnék embereket, haverokat keresni egy amatőr zeneegyüttes összehozásához? Milyen alkalmas magyar fórumok vannak erre?

Figyelt kérdés

Már napok óta az jár a fejemben, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy együttesem, különböző hangszeresekkel, akikkel egyfelől normálisan hangszerelt zenéket tudnánk felvenni, másfelől meg együttes erővel, tudással össze tudnánk hozni valami jót! <B


Mielőtt bárki azt gondolná, egyáltalán nem vágyom rivaldafényre, hírességre, nem akarnám színpadi előadásokig se vinni feltétlenül a dolgot, ÉS pénzt se akarnék csinálni a dologból. (Persze ha annyira nagyon-nagyon jól menne, nem tartanám ördögtől valónak, DE ismerem a képességeim határát)


Zeneszerzéssel középsuli végéig foglalkoztam pár évig, volt 1-2 pár száz példányban kiadott digitális hangszerelésű instrumentális albumom, meg amellett csomó stílusgyakorlat, meg még pár másik inkább családon belül megmaradó gyűjtemény.

Legelőször klasszikus jellegű, papíron tollal komponált darabokkal kezdtem, utána amikor a család révén érdemesnek látták, kaptam eszközöket, onnantól voltak többek között különféle hangszerelésű barokk, reneszánsz utánzatok, de tisztán elektrós minimál, dubstep jellegűek is, horror/scifi filmzenei stílushoz hasonlóak, meg egyéb keverékek is.... szóval sok minden féle. :P


Aztán utána sajnos pár éve abbahagytam, pár impresszionista zongorafelvételem volt hébe-hóba. =(

Szerettem, de egyedül már nem igazán tudtam ütős dolgokat összehozni, leginkább csak instrumentális szólódarabokat billentyűs hangszerekre.


------------------------


Viszont amiért most tényleg szeretnék egy zenészcsapatot összehozni, az az, hogy Funky és a '70-es/'80-as évek Disco stílusához hasonló pörgős számokat össze tudjunk hozni.

Nagyon szeretném ebbe a stílusba az ötleteimet megvalósítani, bőven van is, annyi hogy az már szinte nyom, de pont ez az a stílus, amiben szerintem csakis több ember közös munkával, együtt tud valami összehozni, PLÁNE felvenni, pl. kazettára, CD-re rögzíteni, hogy utána is lehessen hallgatni, milyen ütős dologért is volt érdemes annyit próbálni, agyalni.... :D


Én magam billentyűs vagyok, azaz zongorán, szintin tudok csak játszani, más hangszerhez nem is értek kb. semmit sem, ÉPPEN EZÉRT lenne szükségem olyanokra, akik tudnak a különféle hangszereken még játszani, ill. hozzáadnák a dologhoz a saját hangszerüket. (mert ugye nyílván kell a hangszer maga fizikailag is, jó minőséghez nem elég CSAK a tudás, és minden egyébre egy kis PC)

De persze zongora mellett még a tanulmányaim kapcsán - programtervező informatikus - értek valamelyest a számítógépes zenéhez, digitális hangszereléshez, vágáshoz, effektezéshez, stb. Illetve a dolgok nagy részét meg tudnám komponálni, kottában megírni, vagy legalábbis valahogy megtervezni a darabokat, a partitúrát, stb. (az idők során ha nem is profi, de azért egy középhaladói gyakorlatot szereztem ebben)


Amihez még a hangszerelés mellett jó lenne nekem 2-3-több muzsikushaver, hogy részleteiben megcsináljuk a hangszerelést, úm. annak a logisztikáját (értem ez alatt, h. pontosan mikor mi, hogyan hangozna jól, hogyan bontsuk le az alap dallam-és-harmóniaelképzeléseket komplett partitúrára,stb.), meg mivel a többi hangszerhez csak úgy éppen annyira értek, mint amennyi a digitális zenéhez kellett nagy vonalakban, azokhoz is jól jönne persze a próbák alatt ötletek.

Meg persze minden máshoz is, hisz ez a műfaj van annyira összetett, hogy igazán jót csak egy banda tudna valódi hangszerekkel megvalósítani. ;)


Jelenleg is vannak pont a stílushoz passzoló akkordvázlataim, dallamok, meg egy vagonnyi elképzelés is, amit sajnos annyira már nem tudtam hogy kottapapírra vetni, mert ezzel a stílussal sose foglalkoztam még úgy igazán, és egyedül egyáltalán nem is tudok. :/


----------------------------------------------


Szóval tudna valaki egy kis útmutatással szolgálni arra, hogy hogyan, vagy pl. milyen netes fórumon tudnék társakat keresni az elképzelésemhez?

Egyáltalán hogyan megy egy ilyen együttes összehozása, ha az embernek annyira nincsenek a közelben haverjai?

Mert sajnos valóban, haverok anyira nincsenek, legalábbis olyan 1se aki tanult hangszeren, vagy min. érdekli annyira az egész, hogy összeálljon velem. =(

Szaktársak meg..... pffff... reménytelen, még beszélgetni, haverkodni se lehet egyikkel se. Mind büdös KOCKÁK, a nap egyik felében a matekfüzet felett görnyednek, a másik felében meg a billentyűzetre a monitort bámulva.


Zárójelben az utolsó mondathoz:

...amúgy értem én, hogy fontos a szakuk, fontos az egyetem, de még az ismert 9GAG-es képek mellett se gondoltam volna, hogy ma már ennyire szakbarbár, megkeseredett emberek ülnek az egyetemen ='(



2015. márc. 26. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
tele van a facebook ilyen zenészkereső csoportokkal...
2015. márc. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudnál mutatni egyet esetleg... éppenséggel mondjuk Pécs környékéről?
2015. márc. 27. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Én peldaul 7 eve csellozom😊

Ének hangom is eleg jo,színházi válogatón is voltam,es zenei tagozatra jarok. Szerintem,a pecsi zene sulikba,vagy ének zene tagozatos iskolákban lenne erdemes kitenned egyket szórólapot😉😊

2015. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ahoz meg hogyan szerezzek engedélyt?

Attól tartok, hogy az ottani tanárok - pl. a Kolindában, ez az egyik amit ismerek - igencsak megszólnának, kötözködnének, ha én ott plakátolni mernék... :/

2015. ápr. 8. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyu. Én a Mátyásba jarok,oda bármilyet kitehetsz,nem kötnek beled. Műveszetibe,Kodalyba is lehet.
2015. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na jó, de ez ott hogy megy? Gondolok itt arra, hogy pl. hova rakhatok, van ehhez ott külön faliújság?

Meg biztos, hogy nem fognak kitoloncolni.... jó, persze egy plakát még nem lehet olyan nagy dolog, csak aztán nehogy oda jöjjön a portás, és elkezdjen handabandázni, meg kitoloncolni.


Amúgy ez az iskola hol van, ahova Te jársz?

2015. ápr. 9. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

A portás neni nagy spanom😂 Mátyás király utca 21.

Es nemhinnem h para lenne,van kulon faliújság de ha esetleg van ismerosod ott akkor vitesd be vele es rakasd ki:) ahol a lovamat tartom abbol a lovardabol szoktunk vinni es kitenni tábor hirdetős papírokat

2015. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2015. ápr. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!