Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektro-akusztikus...

Milyen elektro-akusztikus gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Tudok már 30ezerből normális electro-akusztikus gitárt venni? mi az a min. ár amiért elfogadhatót tudok venni?

pl ez milyen? [link]


valamint csak erősítővel tudom kihangosítani vagy házimozival, hangfallal is jó?



2015. márc. 29. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ezt most az árra, vagy a kihangosításra? :)
2015. márc. 29. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:

30e-ért nem igazán kapsz normálisat.

Házimozival nem valószínű, hogy jól ki tudod hangosítani, nem gitárhoz vannak kitalálva a bemenetei.

2015. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

és miylen márkákat ajánlotok? valamint kb hány forintért kapok már elfogadhatót (csak hobbinak kéne fél éve kezdtem el gitározni)


házimozinak van 3,5 jack meg 2RCA, azzal nem megoldható? vagy ezek a gitárok milyen csatlakozóval rendelkeznek? nem lehet hozzájuk átalakítót venni?

2015. márc. 29. 16:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem a csatlakozóról beszélek. Azt lehet adapterrel használni.

A gitár kimeneti jelszintje és impedanciája más, mint azoké a készülékeké, amelyeket egy házimozihoz szoktak csatlakoztatni (DVD, stb.)


Kezdőhangszerként mondjuk egy ilyen már használható lehet.

[link]

2015. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

értem, köszi a segítséget, érdekes, én is ugyanezt a gitárt néztem ki :D

még egy kérdés.. ezt a jelszintes izét nem értem, elmondanád úgy hogy megértsem? :D miért nem szólna jól? valamint ugye a házimozim 5.1-es és szólna mindenhonnan, tehát 5 hangszóró plusz mélyláda, vagy lehetséges hogy csak 2 hangszóró szólna?

2015. márc. 29. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:

A gitárokból kijöv jel erőssége általában jóval alatta van a DVD lejátszók, tévék, és hasonló zajforrások kimenetéből kijövő jel erősségének. A házimozit meg úgy tervezik, hogy az erősítője ez utóbbiaknak feleljen meg.

Az impedanciát nem igazán tudom most egy mondatban elmagyarázni, ez egyfajta ellenállást jelent. Ha rákötsz egy hangkeltő berendezést egy erősítőre, legyen az gitár vagy DVD lejátszó, a hangforrás kimeneti impedanciájának közel azonosnak kéne lennie az erősítő bemeneti impedanciájával. Az erősítő egyfajta terhelésként viselkedik a bemenetére dugott készülék számára. Ha nagy az eltérés a két impedancia közt, akkor nem lesz jó hatásfokú az erősítés. Mivel a DVD és egyéb audio eszközök kimenetének impedanciája más, mint a gitáré, a házimozit a DVD és hasonló cuccokhoz megfelelő bemenettel készitik, ami nem igazán jó a gitárhoz.

Bajt nem okoz, csak nem úgy szólni, ahogy egy akusztikus gitárerősítővel szólna.

2015. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a segítséget, most már megértettem :D hát azért már elektro-akusztikus gitárt fogok venni, azt néztem ki magamnak, igaz 10 ezerrel drágább de legalább hangoló is van benne. az meg nem baj ha nem fog dübörögni nem koncertet akarok, csak hogy egy kicsit segítsen rá a gitár alap hangjára :D ha a minőségével lesz probléma, tehát zajos lesz, akkor meg max használom erősítő nélkül, majd ha kell akkor veszek hozzá .)
2015. márc. 30. 16:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már benne hangoló?

Otthonra meg még akusztikusan is hangos néha gyakorolni...

2015. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
beépített hangoló. sok elektro-akustikus gitárban benn van pluszba
2015. márc. 30. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!