Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni szólógitá...

Szeretnék megtanulni szólógitározni! Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Akkordokat tudom pengetni és felbontani! Zeneelméletet tudom, de a tabokkal még nehezen jövök ki! Tehát mivel kezdjem el? Tudnátok mondani számokat amikkel elkezdhetem? Leginkább Rock zenében gondolkodnék!

2015. márc. 31. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először is menj el tanárhoz!
2015. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha teheted mindenképp menj tanárhoz!

De ha rock-ot akarsz játszani googlézz rá a power chord-ra és tanuld meg használlni, a rock/punk/metal 70% a power akkodokra/kvintekre épül :)

2015. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdésnek nem egy szólónak kell nekiugrani, hanem ujjgyakorlatokat végezni hozzá.
2015. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De milyen ujj gyakorlatokat? Tanárhoz nem fogok menni, mert szerintem egyedül is meglehet tanulni!
2015. ápr. 1. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Megtudod tanulni egyedül is, de nem kell túlgondolni. Tanulj meg tabot olvasni, és keress valami egyszerű számot, pl. Black Sabbath - Electric Funeral. tanulgatod, gyakorlod, ennyi. Ha csinálod egy ideje, akkor ráfogsz jönni dolgokra. Viszont nehogy úgy járj, mint én, hogy eljátszom a Van Halen - Eruptiont, de az egésznek az elméletéről semmit nem tudsz... szóval ezért nem árt eljárni tanárhoz.
2015. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem hogy meg lehet otthon tanulni, de nem.

Olyan feladatokat keres a tanár ami ajánlott és mindig hozzád igazodik időben, gyakorlatokban. Olyanokat mutat amiről még nem is hallottál, de ha megtaulod sokkal könnyebb lesz.

És persze tőle egyből kérdezhetsz.


Tudom azt írtad hogy nem akarsz, de szerintem egy próbát megér.


Remélem segítettem akkor is ha nem ilyen választ kértél.

2015. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha szerinted meg lehet tanulni egyedül, akkor miért itt kérdezősködsz, ahelyett hogy tanulod egyedül?

Ha ennyire fogalmad sincs, mit csinálj, akkor nem úgy néz ki, hogy egyedül meg tudsz tanulni.

Azokat a válaszokat már megnézted, ami a sok hasonló kérdésre írtak?

2015. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!