Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet megtanulni a...

Hogyan lehet megtanulni a tapping technikát gitáron?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyakorlással.
2015. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen egyértelműkapitány. Azt is megtudod mondani hogyan gyakoroljak?
2015. febr. 27. 19:32
 3/14 anonim ***** válasza:

Youtube how to use tapping technique...

Sok szerencsét!

2015. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért a guitart írd bele...
2015. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az tényleg nem árt :-)
2015. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Na jó, legyen egy normális válasz is... Először is hammer ons/pull off technikának nézz utána meg a legato-nak. Ha ezeket faszán begyakorlod és jól mennek, akkor a tappingel sem lesznek gondjaid. Leírni nem szívesen írnám le hogy csináld, mivel:

1. nem vagyok tanár

2. fogalmam sincs hogy lehetne érthetően elmagyarázni


Azért remélem valamennyit segítettem:)

2015. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jól van igazad van utolsó. A tappingnél az ugye a különbség hogy jobb kézzel csinálod és más ugye mint a bal kéznél. De a videó talán többet segít
2015. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metalforever ***** válasza:

#6

Ezen jót derültem :-)

Csináld bal kézzel a többit nem tudom,nem értek hozzá...

Kb ez jött le nekem.

Egyébként én is videó párti vagyok :-)

2015. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jól van, hát na... :D Természetesen nem így értettem, de még azt sem tudtam egyértelműen megfogalmazni, nem hogy a tappinget. De megpróbálom leírni: Feltételezzük, hogy megy a legato, hammer ons/pull off. Ugye ezek alapja, hogy nem pengetsz (legalábbis nem mindent, attól függ...). Tehát az ujjad pl. ahogy pull off-nál elengedi az addot bundnál a húrt, egy kicsit -természetesen bal kéz ujjról van szó- lefelé mozog, tehát NEM a fogólappal egyből merőlegesen felfelé veszed le az ujjad. Ez olyan, mintha picit "megpengetnéd". Röviden, tömören ez a lényege. (Persze hammer ons-nál csak simán odarakod az ujjad). Na most tappingnél ugyanez, csak ott a jobb kezed is használod. Így sokkal nagyobb hangközök lehetségesek, vagy több hangot is tudsz egymás után lejátszani. Ennyi igazából, remélem valamennyire tiszta:)
2015. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már gyakorolgatom, egyre jobban megy, csak a gondom az, hogy most jöttem rá, hogy kisujjal nem annyira megy a hammer on/pull of (föleg a pull of) szóval azt is gyakorlom. Egyébként Eddie Van Halentől az Euroption tapping szóló részlete mennyire könnyű tappinges mércével nézve?
2015. márc. 1. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!