Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kezdjek neki ha zenész...

Hogy kezdjek neki ha zenész akarok lenni?

Figyelt kérdés

Valakinek van tapasztalata?

Hogy kezdjek neki? Teljesen az alapoktól.

Főként alt. rock, elektronikus zene érdekel.



2015. ápr. 1. 22:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
először is döntsd el min akarsz játszani!
2015. ápr. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 fruzsikaaaaaa ***** válasza:
Ha ez a stílus érdekel akkor magántanárt kell keresned.ja és vedd meg a hangszert
2015. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem hangszerről beszélek hanem teljesen az alapoktól.

Elektromos gitár van, épp csak sose tanultam meg rajta "normálisan" játszani, elektronikus zenéhez meg mégis milyen hangszer kéne...

2015. ápr. 2. 10:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ha zenész akarsz lenni, akkor fogod magad és beiratkozol szépen egy konzervatóriumba, ott tanulsz zeneelméletet, szolfézst, zenetörténetet, és persze megtanulsz a fő hangszereden játszani egy komoly tanártól. miután azt kijárod, felvételizel a zeneakadémiára, azt is kijárod. utána zenész leszel.
2015. ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Már így is túl sok információt nyomtak a fejembe amit nem szerettem volna, és számomra fölösleges, szóval ez nekem nem járható út.

Arról nem is beszélve hogy nem komoly zenéről van szó...

2015. ápr. 3. 01:05
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

vannak könnyűzenei konzik is.


miért, ha alulról vezérelhető darukezelő akarsz lenni, akkor nem kell hozzá iskolát végezni, csak odamész és tolod? na ne röhögtess. ez is egy szakma, bármennyire is devalválták az értéket a lusta, amatőr, ingyen játszó elemek.

2015. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha egy sznob véleményére (véleményt egyébként sem kérdeztem) vagyok kíváncsi, külön jelzem, addig nem kell válaszolnod, köszi.
2015. ápr. 3. 12:54
 8/19 anonim ***** válasza:

Jól értem? Zenész akarsz lenni, de lusta vagy megtanulni hangszeren játszani?

Akkor ez nem igazán neked való.

Bármibe is kezdesz, az csak a befektetett energiától fog működni.

Ha erre nem vagy hajlandó semmit nem fog érni az amit csinálsz.

2015. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Már így is túl sok információt nyomtak a fejembe amit nem szerettem volna"


hát igen, én sem értem minek az a sok akkord, meg hangköz, mikor négy kvint bőven elég a tökéletesen piacképes zenei produkcióhoz


ne is hallgass ezekre a sznobokra, fogd azt az elektromos gitárt és kezdj el pop-punk nótákat írni még ma, a zenehallgatók többsége úgysem a zenét hallgatja, hanem a szöveget, mert nulla relatív hallásuk van így a zenei részéből semmit sem fognak fel


meg amúgy is ki olyan hülye, hogy néhány sznobnak zenéljen mikor b*sznivaló tizenéves lányoknak is írhat zenét sokkal kevesebb idő és energia befektetéssel

2015. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A zenetörténettel tényleg sokkal előrébb tartok. Ku.va jó hogy megtanulok kottát írni amikor tudom hogy sose fogom használni ezt a tudást. Ez az egész szimpla ego építés, zenében semmivel sem leszek előrébb, csak az időm és energiám vesztegetem hogy jobbnak gondoljam magam mint a mai pop-"zenészek"...


Ha tényleg ennyire nem értitek a kérdésem, nem kell válaszolni, nem kell megmutatni hogy te mennyire vágod, ha nem hasznos, nem építő jellegű, akkor leszarom és nyugodtan megtarthatod magadnak.

2015. ápr. 5. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!