Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gutiar Rig, Amplitube gondok....

Gutiar Rig, Amplitube gondok. Sercegés meg egyebek. MI lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az a helyzet, hogy régen nem voltam már gitár közelében és feljött bennem a vágy, hogy el kéne mélyíteni régen szerzett, mára megkopott tudásomat. És jött az a gondolat, hogy ha már van új számítógépem, miért ne lehetne a gépet összekötni a gitárral és különböző szoftverek segítségével megspórolni az erősítő árát (van erősítőm de az is serceg, meg szar az egész)


Szóval először feltettem az Amplitube nevű programot, és hosszas állítgatás után mikor megszólalt késett a hang + sercegett. Most feltettem a Guitar Riget és egy fokkal szebb ugyan, de a sercegés megmarad. Tiszta hangzásra téve a programot pl nem is hallani a tisztát, csak foltokban, a sercegés hangosabb.


Már egy hete itt szenvedünk egy barátommal a problémán. Aztán három lehetséges ok jutott eszünkbe:


- rossz a gitár (régi, Behringer gitár, még erősítővel, tokkal, hevederrel, kábellel, 3 pengetővel együtt került 16 ezer forintba, azóta csak ez van)

- rossz a kábel (ez új kábel kb 4 napja szereztem számítástechnikai boltostól, egyébként ha bedugom a gitárt a bemenetbe, akkor szépen hallani a cleant a programok nélkül erről is lesz lent hangfile)

- nem bírja a hangkártya (Asio drivert is elszedtem már, nem csinált semmit. Most realtek van azzal szólal meg de ilyen randa sercegős az egész.)


Már olyat is próbáltam, hogy összekötöttem a régi Behringer erősítőt a gitárral, pedállal és a számítógéppel, de hát az is borzalmasan gerjedős, sercegős szar lett. Az a baj, hogy nem tudok senkit ide vonszolni a saját gitárjával, hogy a gitár gondot kizárjuk. No meg most szeretnék új gitárt venni, sok pénzem nincs rá, így 40-50 ezer körül godnolkodtam a Jackson és a Cort között agyalok, Cortot pl midnenki dícséri, de a Floyd Rose tremoló miatt mások meg óva intettek. Hát nem tudom.


Na szóval a lényeg az, hogy szeretném ha normálisan szólna, de nem tudom mi lehet a gond és őszintén megmondom, hogy az ilyen számítástechnikai cuccokhoz címeres ökör is vagyok. Nagyon, de nagyon megköszönném, hálás lennék valami jó leírós, magyarázós kommentnek, mert már kezdek csalódott lenni. :(



#gitár #Guitar Rig #amplitude
2015. ápr. 11. 16:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

tl;dr;

, de a felsoroltjaid mindegyik egészen biztos.

2015. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A gitár biztos nem valami jó, de normális hangot csak megfelelő külső hangkártyával fogsz kapni.
2015. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nos!


Kábelnak ez megfelelő lenne?

[link]


Gitárból ezt néztem ki magamnak:

[link]


A hangkártyából meg nem tudom mi érné meg, mert nem értek hozzá. Az informatikus csávó mondta, hogy szívesen adna nekem igyen egy külső hangkártyát, hát hogy az milyen nem tudom, azt mdonta régebbi meg sok van neki. Lehet egy próbát megér, de ha azzal se jó, akkro valami megfizethető árkategóriájú cucc kellene.


S ha mindezekkel sem jó, akkor belefejelek egy metrókocsiba.

Az a baj, hogy addig nem merem a gitárt se megvenni, amíg nincs meg a technikai feltétele annak, hogy működne normálisan minden, mert ha mégsem akkor most szegény gitárt magában pengessem...

2015. ápr. 11. 17:21
 4/21 A kérdező kommentje:

Bár még rajta is agyalok:

[link]

2015. ápr. 11. 17:25
 5/21 anonim ***** válasza:

Minimum:

Line GX külső hangkari + 1 db gitárkábel (ezt a linkelt valamit nem tudom honnan szedted) + egy tetszőleges gitár.

2015. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem egy általános külső audio interface kell, hanem kifejezetten gitár felvételre való, Line 6 például (GX a legolcsóbb, az UX drágább, de többet tud).

Ahhoz meg egy normális, de nem a legolcsóbb gitárkábel.

Gitárban ebben az árkategóriában mindkettő jó lehet, ki kéne próbálnod.

2015. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

No akkor!


Tegyük fel, hogy lenne egy iylenem:

[link]


Lenne mondjuk a kettő közül valamelyik gitár.

+ egy kábel.


Ha ezt szépen összeraknám, akor értelmesen szólna a guitar rig vagy az ampluitude is?


Ez nagyszerű és a kábel ügyben milyet kellene venni, mert amit most vettem arra is azt mondák jó (meg lehet nem is vele van a baj) meg ugye miylen a csatlakozása. Ez a gépembe fut be a bemenetbe, a másik vége meg nagy aranyszínű csatlakozó a gitárba.


Igen, tudom hogy ökörségeket kérdezek, de mondom, hogy nem vagyok otthon az ilyen infós dolgokban.

2015. ápr. 11. 17:58
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen.

Sima mono 6,3-as jack kábel kell, gitárhoz való.

Hangszerboltban kapható, nem PC boltban.

2015. ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Van gitár kábelem három is.


Pc boltban azért vettem, mert az egyik fele olyan mint a gitárkábel vége, a másik meg bemegy a hangkártyába a gépembe. MInt egy fejhalgató dugattyúja, vagy egy headseté a telóba. Tudod ilyen pici.


Itt egy kép:

[link]


Ez megy be szépen a gép hátulján található kék csatlakozóba, a másik vége meg a gitárba.

2015. ápr. 11. 18:13
 10/21 anonim ***** válasza:
Jó, a GX-hez sima gitárkábel kell.
2015. ápr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!