Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek első zenéhez...

Szerintetek első zenéhez tökéletes lessz?

Figyelt kérdés

Sziasztok Énekléssel foglalkozom, és irtam egy saját szöveget amit nem tudok el dönteni hogy jo e vagy sem!!


Nem tudok mit tenni felemész a tétlenség,

Fekszem a roló alatt jönnek a téveszmék.

Miket el rontottam én, Hatásosak vagy Károsak,

Kudarcba fullad tervek mind ezek csak

Párosak.

Hol a jelen a Vidám miért a múltamon kell

rágodnom,

Mindent mit el rontottam igérem utközben majd

kárpotlom.

De nem hagy a tudat mi fel emészit a lelkemet,

Valamit kell adnom,tudom hogy Erkölcsöket.

Én lettem a világnak fekete Báránya?

Én voltam ki meg ált a felkelés kapujában?

Hisz hogyan is ugorhatnák mikor vissza húz a

múltam,

A kapu mentén folyó ígyhát úszni megtanultam.

Sodrodom az árral de nem kaphat ell az örvény,

A tudat alatt ott fekszik hogy Itt is lessz egy

törvény.

Mig magamnak én osztom ezeket,Tarkóra a

kezeket,nem lesz amit Veszítek,mert bennem lessz

mit Keritek! bom bommm

by saját:Rodrygo G, Robi


2015. ápr. 15. 10:33
1 2
 1/12 2xSü ***** válasza:

Hát van még mit csiszolni rajta. Van itt pár szóismétlés (kapu, elrontottam, múltam), vannak értelmezhetetlen szókapcsolatok, képek (roló alatt fekszem? valamit kell adnom? Kinek, miért is? felkelés kapuja?), az egész valahogy nem áll össze egésszé, inkább csak egymás mögé írt összecsengő, de egymástól elkülönülő sorok összességének a benyomását keltik, mintsem egy dalszövegét, versét.


Oké, egy dalszöveggel szemben az embernek nincsenek akkora igényei, mint egy verssel szemben, de ez nekem dalszövegként is jóval az átlag alatti minőség.

2015. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Más világ mivel nem voltál abban a hajoban amiben én, aki volt az tudni fogja miröl van szó! Róló alatt? a sötétségben!!!..kapu? Tudod az álmunkban ott vannak a bárányok akik vissza ugrálnak a hejükre hogy fel tudjunk kellni.Én nem tudtam vissza urgani mert a multam vissza huzott,de volt egy fojo a kapu mentén amibe mindig bele estem akár hányszor átt akartam úszni,igy hát azt az eggyet meg tanultam...Uszni,sodrodni az árral!!!!! Nem mind1 hogy valaki átt fut a szövegen vagy átt is érzi azt!! ha nem érzed nyilván nem fogod halgatni mert NEM A TE VILÁGOD!!! Ijenhez hozzá se kellene szoljál,nem erre voltam kiváncsi hogy tapasztalatlan ember itt okoskodjon mikor azt se tudjja merre hány méter
2015. ápr. 15. 12:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Előbb inkább tanulj meg helyesen írni.
2015. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 2xSü ***** válasza:

Nem az üzenettel, hangulattal magával van gond, hanem konkrétan a szöveggel, a szavakkal, kifejezésekkel.


> Róló alatt? a sötétségben!


Akkor inkább a roló mögött. De úgy a roló szó maga furán hat, kissé túl népies. Akkor már inkább függöny mögött, vagy vasajtó mögött. Ez egy fokkal líraibb. A roló „alatt” maximum akkor feküdhetsz, ha az fel van húzva. Különben nem tudnál „alatta” feküdni. Ha a roló meg fel van húzva, akkor meg rendszerint világos van, hacsak nincs éppen éjszaka. Ha meg éjszaka van, akkor meg teljesen lényegtelen a roló. Tehát nem azzal van a gond, hogy nem értem, hogy ez a sötétséget akarná jelenteni, hanem azzal, hogy ezt nagyon esetlenül fejezi ki. Mikor az ember elképzeli maga elé, hogy valaki a roló „alatt” fekszik, akkor pont nem egy sötét, hanem pont egy világos képzet van benne.


A felkelés kapuja is így esetlenül hangzik. A felkelés az, mikor már ébren vagy, és kikelsz az ágyból. Akkor már inkább az ébredés kapujában, vagy az ébrenlét kapujában. Pontosabb is, líraibb is.


> Tudod az álmunkban ott vannak a bárányok


Ez is így képzavar. A bárányokról, a bárányok számolásáról az elalvásra asszociál mindenki, nem az ébredésre. Ébredéskor nem szoktunk bárányokat számolni… Pont azért számolunk képzeletbeli bárányokat, mert az kellően unalmas, viszont leköti az ember figyelmét annyira, hogy ne a problémáival foglalkozzon. Ezért jó elalvási módszer. De erről pont mindenkinek ez jut eszébe: az elalvás. Az ébredésnél, felkelésnél bárányokat emlegetni egy kissé disszonáns. Oké, értem, hogy miként került a szövegbe, mit akarna szimbolizálni, de ezen tuti, hogy a legtöbb ember megakad, hogy „ez így fura”.


> de volt egy fojo a kapu mentén amibe mindig bele estem akár hányszor átt akartam úszni


Ez is képzavar. Ha át akarsz úszni, akkor önként mész a folyóba. Nehéz úgy átúszni egy folyót, hogy nem esel bele…


De a versben is képzavar van. „hogyan is ugarhatnék, mikor visszahúza múltam”. Ez azt jelenti, hogy nem tudod sem átugorni a folyót, sem beleugorni. Hiszen visszahúz a múltad. De akkor ehhez képest furán hat, hogy egy sorral lejjebb meg arról kezd el szólni a szöveg, hogy úszol, vagy sordródsz.


> hát azt az eggyet meg tanultam...Uszni,sodrodni az árra


Az ember vagy megtanul úszni, és akkor maga irányítja, hogy hova úszik, és akkor nem csak sodródik. Vagy sodródik az árral, akkor meg ritkán tudja átúszni a folyót. Ha valaki sodródik, az pont azt jelenti, hogy valaki nem tanult meg úszni, így pont ellentétben van az „úszni megtanulta” sorral.


> Nem mind1 hogy valaki átt fut a szövegen vagy átt is érzi azt


Az átérzés egy dolog. Meg a minőség egy másik dolog. Nem az érzéseidet, hangulatodat kritizálom, hanem a dalszöveget, mint produktumot, teljesen objektíven, nem részrehajlóan.


> ha nem érzed nyilván nem fogod halgatni mert NEM A TE VILÁGOD


Ezt miből szűrted le? Csak azért, mert nem dicsérem agyon? Én is írtam – nem túl jó – dalszöveget anno – bár különösebben nem merültem el a témában, csak egyszeri kísérlet volt –, sokkal depressziósabbra is sikerült. Viszont kaptam is érte kritikát, és jogosnak is tartottam. Illetve kedvelem a melankolikus hangulatú dalokat is, van pár kedvencem. De ez nem jelenti azt, hogy minden dalszöveg, amiben szerepel pár kulcsszó: „elhibázni”, „kudarc”, „sodródni az árral”, „felemészt”, stb…, akkor az már automatikusan jó minőségű is. Nem az baj, hogy nem értem a szövegedet, hanem hogy nem minőségi szöveg.


> Ijenhez hozzá se kellene szoljál,nem erre voltam kiváncsi


Megbocsáss, de te kérted a véleményünket a dalszövegedről. Oké, lehet, hogy nem vagy kíváncsi mások véleményére, de akkor miért teszed fel a kérdést? Én megtettem, amire kértél, elmondtam a véleményemet. Innentől rajtad áll, hogy akarsz-e belőle tanulni, képes vagy-e kissé kritikusabban hozzáállni a saját művedhez – meg úgy a saját tehetségedhez –, keresgélni és kijavítani a hibákat, vagy sem. Ha igen, az hasznodra válik. Ha nem, akkor nekem úgy is jó, nincs belőle károm, maximum sajnálni tudom, hogy ki lehetett volna hozni belőle kicsivel többet, de ez mégsem történik meg, mert az alkotó azt gondolja, hogy a műve tökéletes. Evidens, hogy egy első dalszöveg nem lesz tökéletes. Senkié sem. Még a legnagyobb előadók, szövegírók első dalszövegei is általában tele vannak hibákkal. Mások véleménye pont arra jó, hogy az ember észrevegye ezeket a hibákat, és javítson rajtuk.


Most tényleg nem azt akarom mondani, hogy hagyd abba az egészet, annyira sz…r. Vannak érdemei is a szövegnek, lehetne sokkal-sokkal rosszabb is. De az ember nem ezeket írja le, mert az nem segít abban, hogy jobbá tedd, javíts rajta. Tehát én csak leírtam, hogy min lehetne javítani, mi az, amitől egy kívülálló furának tartja a szöveged. Igen, ez egy személyes vélemény, ami nem feltétlenül egyezik sem a mások, sem a te véleményeddel, de még lehet, a többség véleményével sem. De ettől még ez egy vélemény, márpedig te véleményt kértél.

2015. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Roló alatt!

Nem mögött fekszem hanem alatta!

ahol sötét van.nincs ki fel huzza azt a rolot csak is én magam!!! ugyhogy pancserságot beszéltél megint mert nem vágtad!! mondtam ne folyunk ebbe bele mert nem a te világod


Az életnek fekete báránya!

unalmas a kakuk tojás emberek ki válnak sok közül ugy hivják öket fekete bárányok!! ugyhogy számláljuk csak vissza mert a fekeke bárány nem tudta átt ugrani a kaput!! itt is nagyon okos voltál


Nem tudta átt urani a kaput

Nem tanulta meg akár hányszor probálta hogy fel ébredjen és ne a multra koncentráljon.De a múltja mindig vissza huzta ezért nem tanulta meg átt ugrani!!!!


a kapu mentén volt egy folyó igy hát uszni megtanultam!


sokszor probáltam átt ugrani hogy FELKELJEK de mindig a kapumentén lévö folyóba estem, ÉS OJAN SOKSZOR HOGY CSAK USZNI TANULTAM MEG!!!!!!De meg untam ÉS EL ENGETTEM MAGAM IGY MOST SORDODOM AZ ÁRRAL..EZ azt jelenti le szarom mostár.rosszat fogok tenni mert a jo nem jön össze!!!!


Tudat alatt ott fekszik hogy itt is van egy törvény!


fekszik a tudazomban hogy mindent amit elkövetünk le kell vele számolni.De nem számit mert meg lessz mit ki keritek ön állóan..


Köszönjük szépen a prédikálciót! Remélem fel világositottam arra hogy megy itt az élet..kritikák mindenhol vannak lesznek is elsö szövegem amit irtam szerintem tökéletes!!! ahoz képest.van aki azt irta hogy abszolult ö is igy érez bele tudott mélyülni..de te hiába tanálcsolsz itt ha teljesen más ember vagy más a világod!

2015. ápr. 15. 15:39
 6/12 2xSü ***** válasza:

> Roló alatt!

> Nem mögött fekszem hanem alatta!


Hát pedig nem szokták így mondani. Hiába no, ahhoz, hogy az ember dalszöveget írjon, előbb meg kell tanulnia magyarul beszélnie. Erre egyszerűen nem tudok mást mondani. Roló alatt ugyanúgy nem fekszünk, mint ahogy nem mondjuk azt, hogy rács alatt, csak azt, hogy rács mögött. Vagy nem mondjuk azt, hogy függöny alatt, hanem azt, hogy függöny mögött.


> Az életnek fekete báránya!


A dalszövegben valóban ez van. Viszont te írtad, hogy „Tudod az álmunkban ott vannak a bárányok”. Én erre válaszoltam, nem a dalszövegben leírtakra. Nem is igazán értettem, hogy most hogy jönnek a fekete bárányokhoz azok a bárányok, amik úgymond az álmunkban vannak.


> unalmas a kakuk tojás emberek ki válnak sok közül ugy hivják öket fekete bárányok


Őőő…


> Nem tudta átt urani a kaput


Akkor is az van, hogy ha nem tudod átugrani a kaput, akkor hogyan is jutnál el a kapu mentén folyó folyóhoz. Így is képzavar az egész, a lényegen nem változtat.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Meg úgy egyáltalán nem csak a fogalmazással van gond – nem csak a dalszövegedben, hanem a válaszaidban is –, hanem a helyesírásoddal is komoly problémák vannak. Nem akartam nagyon ebbe belemenni, hiszen dalszövegről van szó, amit rendszerint hallgatni szoktak, nem olvasni, tehát tulajdonképpen nem annyira lényeges. Nem akartam elintézni annyival, mint a 3. válaszoló, hogy „Előbb inkább tanulj meg helyesen írni.”, pedig teljesen jogos ez a vélemény is.


De ha valaki a lesz szót „lessz”-nek írja, az igekötős igéket külön írja – eldönteni helyett „el dönteni”, elrontani helyett „el rontani”, átugrani helyett „át ugrani”, sőt „átt urani” –, vagy képes a hely, vagy az olyan szót pontos jével írni… Nos ez finoman szólva nem utal túl nagy műveltségre, olvasottságokra. Oké, nem kell mindenkinek 100%-ig helyesen írnia, de azért ezek nagyon alap dolgok, mondjuk úgy nemcsak az átlagos szintet nem ütik meg, de a minimális elvárást sem. Bár gondolom ezzel nem mondok újat, gondolom a nyelvtan jegyeidből ezt pontosan tudod magad is. Mindenesetre ennek valószínű az az oka, hogy nem olvastál kellő mennyiségű lektorált szöveget, könyveket. Így persze érthető, hogy nem ismered a minőségi szöveg ismérveit – nem helyesírási, hanem fogalmazási szempontból –, nem tudsz különbséget tenni a minőség és annak a hiánya között. Mondjuk úgy, aki világ életében aszott zsemlét evett avas vajjal, az nem feltétlenül látja, hogy ez miért nem minőségi étel, mert mást nem ismer, nincs összehasonlítási alapja.


Oké, nem kell műveltnek lenni ahhoz, hogy valaki dalszöveget írjon, de ettől még a minőségre rá fogja nyomni a bélyegét, és amit csinál, az minden lesz, csak nem tökéletes.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


> elsö szövegem amit irtam szerintem tökéletes


Ha te így akarod látni, hát oké. Sok sikert hozzá. Azért kérdezd meg mások véleményét is. (Lehetőleg ne ismerősökét, akik mondjuk azért mondják, hogy jó, mert nem akarnak megbántani.) Mindenesetre ha valaha igazán sikeres leszel ezzel a !tökéletes! dalszöveggel, akkor keress meg, meg foglak követni, el fogom ismerni, hogy én tévedtem, én voltam az ostoba. Addig is szép napokat!

2015. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez nem egy vers
2015. ápr. 15. 16:20
 8/12 anonim válasza:
szerintem elég silány lett. inkább maradj az éneklésnél a szövegírást meg bízd arra aki tud írni.
2015. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

a kérdésben azt írod,hogy nem tudod eldönteni hogy jó-e,vagy nem.A válaszodban pedig azt hogy szerinted tökéletes.Ha nem hallgatsz más véleményére miért kérdezel?

Amúgy meg jó lenne,ha elolvasnád a válaszait,mert igaza van.Ha egy-két szót vagy mondatot átírnál,sokat javíthatnál rajta,de első szövegnek egészen jó :)

2015. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez igy vélemény..igy el fogadható.
2015. ápr. 21. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!