Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell kiolvasni az...

Hogyan kell kiolvasni az alábbi sorokat, akkordokat?

Figyelt kérdés

[link]


Kezdő gitáros vagyok,nagyon nagy vágyam megtanulni ezt a dalt.

https://www.youtube.com/watch?v=e5QEAI_O2IA

Csupán meg kéne tanulni olvasni a sorok között :D



2015. ápr. 19. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egyértelmű.
2015. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Van 6 vonal, ami mellé betűk vannak írva (milyen véletlen, hogy pont a húrok nevei...), azok a húrok. Na a számok mik lehetnek, rájössz-e?
2015. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én csak az ósdi kottán nőttem fel, ilyen modern dolgokhoz nem sokat konyítok, de szerintem a 0 azt jelenti, hogy üresen kell azt a húrt megpendíteni, a számok meg azt, hogy hányadik bundnál.

Az ugyan számomra sem világos, hogy a hangok hosszát miképpen ábrázolják, vagy itt nem számít az egész, fél, negyed, nyolcad és a többi hanghosszúság? Lehet, hogy az luxus, így mondjuk a boci boci tarka az királyul lejön, de Beethoven nem hiába kottára rótta a sorait.

Mondjuk az sem túl nehéz, mármint a kotta, egy félóráig tartott, amíg megtanultam a pótvonalakkal együtt, de hát manapság ennyit sem feccölnek bele. Persze a félóra az csak a lepötyögéshez elég, de ilyen egyszerű valami, mert ez nem is igazi dallam, csak hébe, hóba, szóval pár nap után ilyesmit már mindenki simán hozna, ha rászánna egy kis energiát.

A vízszintes vonalak meg ugye a taktusok lennének.

Még annyit elárulok, hogy ez úgy van írva, mintha a gitár fel lenne fordítva, vagyis legfelül a legvékonyabb húrok vannak.

A sorok között miért akarsz olvasni? Ott mi van?

2015. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Úristen, bocsi, ne haragudj. Nem akartalak megbántani, tényleg, bocsánat. De a szöveg, amit írtál, hát enyhén szólva is sok butaság van benne...
2015. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
oké, sorold akkor...
2015. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Az ugyan számomra sem világos, hogy a hangok hosszát miképpen ábrázolják, vagy itt nem számít az egész, fél, negyed, nyolcad és a többi hanghosszúság? Lehet, hogy az luxus, így mondjuk a boci boci tarka az királyul lejön, de Beethoven nem hiába kottára rótta a sorait."


Az, hogy mennyi információt tartalmaz a tabulatúra, csak a készítőjétől függ. Tabot csak és kizárólag gitárra használnak, Beethoven meg nem kifejezetten gitárra írt darabokat... mellesleg hozzátenném, hogy akkoriban bőven nem létezett tabulatúra... nem hiába? Talán ezért.


"Mondjuk az sem túl nehéz, mármint a kotta, egy félóráig tartott, amíg megtanultam a pótvonalakkal együtt, de hát manapság ennyit sem feccölnek bele."


Az, hogy kinek meddig tart megértenie, megtanulnia, és tökéletesen használnia, változó. Manapság ennyit sem feccölnek bele? Gondolom nem mindenki ilyen lélektelen konzi szagú 2 órás gitászólókat akar írni/játszani klasszikus stílusban... de szerintem mindenki eltudja dönteni, fontos-e neki, hogy tudjon kottát használni, aki meg nem szeretné, az az ő dolga.


"Persze a félóra az csak a lepötyögéshez elég, de ilyen egyszerű valami, mert ez nem is igazi dallam, csak hébe, hóba, szóval pár nap után ilyesmit már mindenki simán hozna, ha rászánna egy kis energiát."


Nem vagy tisztában a dallam fogalmával. Innentől kezdve tárgytalan, nem fogok veled vitatkozni az részrehajlásodról. De ha ilyet mindenki hozna, akkor mi tart vissza? Hajrá!


"A vízszintes vonalak meg ugye a taktusok lennének."


Milyen taktusokról beszélsz? Azok a húrok, amit le is írtam... de jó, tegyük fel hogy nem olvastad el az eddigi válaszokat, de ott vannak mellette bizonyos betűk, amik hangokat jelölnek... ki lehet logikázni...


"A sorok között miért akarsz olvasni? Ott mi van?"


Na erre inkább nem írok semmit...


Összességében: nem baj, ha nem értesz hozzá, de akkor minek kezdesz el okoskodni és negatívan beállítani ezt az egészet, ha fogalmad sincs róla?

2015. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Jaaah, bocsi, a vízszintes vonalak alatt konkrétan a szaggatotságra mutattál rá. Annak semmi jelentősége nincs. Végül is legalább így van logika a gondolatodban, de még így is butaság...
2015. ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A többséggel ellentétben én örülni szoktam, ha egy vitában alulmaradok, vagy ha bebizonyosodik, hogy nincs igazam, hiszen ilyen esetben kétség kívül az nyer, aki veszít. A győztesnek semmi pluszt nem hoz a győzelme, a vesztes azonban megszabadulhat egy téves beidegződéstől, vagy tanulhat valamit, így valójában az ő számára hoz pluszt a veresége. Sajnos ebben az esetben nem találok semmit a válaszaidban, mintha nem is mondanál semmi érdekeset.

Én elismertem, hogy nem foglalkoztam idáig a TABbal és hiába hiányoltam, nem árultad el, hogy lehet e különböző hosszúságú hangokat jelölni vele.

Különben meg Beethoven írt gitárra is darabot.

Azt nem csodálom, hogy a TAB akkor nem létezett, mert a kotta minden lehetőséget prímán lefed, szerintem nincs rá szükség és nem csak lélektelen konzi szagú 2 órás 'gitászólókat' lehet vele írni, hanem bármit, akár ilyen rövid dolgokat is, mert a kotta mindenre jó.


"Nem vagy tisztában a dallam fogalmával."


Akkor tegyél vele tisztába, légy szíves, ne csak hőzöngj.


" ki lehet logikázni... "


Ha válaszolsz, akkor válaszolj rendesen. Én leírtam, amit a TABról tudtam és hozzátettem róla a véleményem, de te csak semmitmondó válaszokat adsz, amire senki sem kíváncsi.


"Na erre inkább nem írok semmit... "


Hja, így könnyű, csak azt nem értem, akkor minek írsz egyáltalán.

2015. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Én elismertem, hogy nem foglalkoztam idáig a TABbal és hiába hiányoltam, nem árultad el, hogy lehet e különböző hosszúságú hangokat jelölni vele."


Rákérdeztél? Nem. Egyébként meg szinte bárhogy...


"...és nem csak lélektelen konzi szagú 2 órás 'gitászólókat' lehet vele írni, hanem bármit, akár ilyen rövid dolgokat is, mert a kotta mindenre jó."


Ki mondta, hogy nem?


"Ha válaszolsz, akkor válaszolj rendesen. Én leírtam, amit a TABról tudtam és hozzátettem róla a véleményem, de te csak semmitmondó válaszokat adsz, amire senki sem kíváncsi."


Leírtam, hogy mi utal arra, hogy az a húrokat jelöli, teljesen normálisan válaszoltam.


"Hja, így könnyű, csak azt nem értem, akkor minek írsz egyáltalán."


Istenem... Szerintem ha valaki nem érti az "olvasni a sorok között" kifejezést, arra nem lehet mit írni, de tényleg. Szerintem érthető, hogy ennyire evidens dolgokba nem fogok belemenni...


Na és a dallam fogalma cucc... mert szerinted a dallam csak az, ami neked tetszik? Nincs olyan, hogy egy zenének nincs dallama. Ezen nincs mit magyarázni.

2015. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!