Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fémhúros gitáron kb. napi 1...

Fémhúros gitáron kb. napi 1 órás használattal milyen gyakran kell húrt cserélnem?

Figyelt kérdés
És a húrcsere menne?Tudom hogyan kell,de eddig még csak nylonhúros gitáron cseréltem húrt

2015. ápr. 26. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából hetente lehetne, de olyan 2-3 havonta szokás.
2015. ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igazabol hetente de ha coated hurokat veszel azokon van egy vedo bevonat amivel ez kinyomhato 2 hetre. Ilyen hurok peldaul a D´Addario EXP-k de meg van az aruk is.
2015. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Uh,hát nekem kb.1 éve van meg ez a gitár akkor ezek szerint nem ártana húrt cserélnem...

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 26. 11:49
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Hetente... jól van, gratulálok aki ilyen baromságot írt. Hetente az cserél húrt, aki épp turné közepén van, vagy nagyon sűrűn fellép, ahol az kell, hogy mindig 100%-osan meglegyen a hangzás. Kezdőnek otthonra mi a f* sznak? Ezt áruljátok már el nekem... Egyébként havonta bőven elég húrt cserélni. Ajánlom figyelmedbe az Elixir húrokat, nálam intenzív használat mellett kibír simán 4-6 hónapot, közben viszont végig megmarad az "újhúr hangzás".
2015. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Aki szöveget értelmezni sem tud, minek böfög bele a nagyok dolgába?

Senki nem írta, hogy hetente kell húrt cserélni.

2015. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézd már meg a 2. választ! ...És még én nem tudok szöveget értelmezni...
2015. ápr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor cserélsz húrt, amikor már érzed hogy a hangja nem olyan szép mint volt, esetleg már foszlik, robotcsirke szaga van..


Ha 1 év után működik és neked bejön, nem kell szabályszerűen kötelező jelleggel húrt cserélni, csak érdemes. Pl. fellépésre már egy főzelék állagú damil hangú valamivel nem érdemes fellépni.

2015. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elegendő félévente ha nem koncertezel. Márpedig biztos nem, ha ilyent kérdezel :-) Én amikor elkezdtem tanulni, az első évben nem vettem észre mennyire megváltozik egy idő után a hangja. Most már észreveszem, főleg amikor felveszem és visszahallgatom. Ez nálad is kifog alakulni. Sokat játszol egy egy dalt, amit már nagyon tudsz, ott fog legjobban feltűnni, hogy nem úgy szól. Nekem van egy kedvencem, amit minden hangolás után elpengetek, mert már annyira a fülemben van, hogy annál a dalnál tudom a legjobban leellenőrizni a hangolás pontosságát, illetve a húrok minőségét. Otthoni gyakorlásra sokáig nem zavar, hogy már olyan mintha spagettit pengetnék ,de most muszáj voltam lecserélni, mert volt egy kis előadásom. Hogy menne-e neked a húrcsere, ezt mi nem tudhatjuk, de ha tudod hogyan kell mi baj lehet? Sok mindent nem lehet elrontani rajta, legfeljebb ha mégsem jön össze, elviszed a hangszerboltba, és felhúrozzák neked. Elvileg én is tudnám ha muszáj lenne, de nekem a tanárom cseréli aki hangszerboltos, és nála veszem a húrokat. Nem kér érte semmit, szóval szoktam élni a lehetőséggel.

Még annyit hozzátennék, (lehet, hogy ebben megcáfolnak a többiek) de úgy tudom, hogy teljesen mindegy mennyit használod naponta, állásában is amortizálódik.

2015. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha normálisan tisztítod őket használat után, akkor szerintem vélhetően fél évet kibír.

Ha észreveszed, hogy deformációk, elszíneződések vannak rajta, vagy furán szól, az is a csere idejét jelzi.

2015. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 31. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!