Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fémhúros gitáron kb. napi 1...

Fémhúros gitáron kb. napi 1 órás használattal milyen gyakran kell húrt cserélnem?

Figyelt kérdés
És a húrcsere menne?Tudom hogyan kell,de eddig még csak nylonhúros gitáron cseréltem húrt

2015. ápr. 26. 09:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Basszerok főzik, felső háromra tisztításként is beválhat. Elvileg 100 fok már a feszültségmentesítő hőkezelés alsó tartománya az acéliparban. Meg wd40-ről is vannak cikkek, hogy a vattaúj húrt hogy érdemes végigkenni, pácolni, majd hirtelen felindulásból porszárazra törölgetni, mielőtt felhasználod. Ez viszonylag tartós víztaszító réteg lesz, aminek valószínűleg nulla hatása van a hangra. Nem tudom, hogy próbálták-e mások (vagy csak írnak róla, mert jól esik nekik), érdemes olcsóval magadnak kikísérletezni, mi válik be. Meg persze pormentes tárolás stabil hőmérsékleten és páratartalmon, sebészkézmosás, nem izzasztó körülmények, és végül puha és szöszmentes törlőruha mind-mind bevált élettartam-növelők. Többnyire ezért egy hét a koncertes élettartam: rögtön sokat izzadsz. Acélt is ha fémtiszta kell legyen, és nem rozsdamentes, mellé még nem is szabad olajjal kenegetnünk, akkor kesztyűben pakolgatjuk, mert még a sima fogdosás is laza kis rozsda lesz rajta másnap-harmadnapra. A húr kicsit jobban bírja, nyilván a kéznek készül, de mindig kompromisszumos az ötvözgetés, esetünkben a jó kopásállóság és szívósság harcol a korrózióállóság ellen, ami minél kevésbé tűnik szembenállásnak, annál betegebb előállítási költségek lesznek már csak az anyagösszetétel pontossága és a tisztaság miatt is.
2015. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!