Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy nyár alatt meg lehet...

Egy nyár alatt meg lehet tanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Gitározok és furulyázok sok éve, kottát ismerem, zongora alapjait is. Amit el tudok gitározni/furulyázni az nagyrészt zongorán is megy. Egyenlőre szamárinduló szinten vagyok, de nyáron sok időm van akkor tudnék tanulni. Lehetséges ez?

2015. máj. 15. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó vicc.
2015. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elég komolyan foglalkoztam idáig is a zenével.. és amúgy se akarok mester szinten játszani csak kisérni pár zenét. Akkor másképp teszem fel a kérdést: mennyire lehet 1 nyár alatt megtanulni ha van zenei múltam?
2015. máj. 15. 20:26
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet "megtanulni zongorázni" soha sincs olyan, hogy "kész, megtanultam". Biztos te sem így értetted, csak gondoltam azért tisztázom. Bizonyos szintre fejlődni lehet.

Ha egy nyaradat rászánod, akkor szerintem simán elérhetsz arra a szintre, amit szeretnél, de akkor napi min. 3 óra gyakorlás (vagy több, akár délelőtt-délután), és minden nap gyakorolni (ha nem érsz rá, akkor is legalább 15 percet, főleg az elején). Nézz utána a technikai dolgoknak és gyorsan kapd el a fonalat, hogy hogy érdemes gyakorolnod, hogy effektív legyen a gyakorlás. Nem lesz kellemes, de ha egy nyár alatt akarsz "megtanulni" egy hangszeren vedd nagyon komolyan és tudd, hogy ez a nyár a zongoráé, és a szabadidődben az élvez prioritást, mindig tudd, hogy holnap mikor gyakorolsz és mit. Ha mellette zenélsz is valakivel/valakikkel az a legjobb.

2015. máj. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Annyira imádom az ilyen "mgelehet-e tanulni x idő alatt?" kérdéseket... EMBER, zenész vagy, tudhatnád, hogy nincs olyan, hogy "megtanultam" (ahogy az előző válaszoló is írja. A másik, meg hogy senki sem egyforma, mindenkinek más időbe telik, szerinted nekünk k*rvára tudni kéne, hogy te mennyire vagy elszánt, és mennyire tanulsz gyorsan??? Van aki 10 év gitározás alatt is nagyon alap szinten tud, de van aki meg b*szdmeg ilyen 2-3 év alatt olyan szólókat nyom, hogy besz*rsz...
2015. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Igazából onnantól kezdve, hogy "Elég komolyan foglalkoztam idáig is a zenével.." majd felteszel egy ilyen kérdést...

Komolytalan és vicc az egész.

2015. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ne röhögtess, egy nyár alatt???? Három sorban leírom az egészet!. Az a lényege, hogy úgy nyomkodjad azokat a fehér és a fekete bigyókat, hogy az AKÁCOSÚÚÚÚT jöjjön ki belőle. Ennyi. Ne vegyél igazi zongorát, mert az drága, a játékboltban olcsóbb. Ugyan olyan, de sokkal könnyebb fölvinni a hetedikre. Ja, még egy titkot elmondok: a pedálokat hagy békén, mert hiába nyomkodod, nem ad hangot.

Na, már tudsz is zongorázni.

2015. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A megtanulnit nyilván nem úgy értettem, nem kell nekem esni. 2. Válaszolónak köszönöm, az egyetlen valamire való válasz volt. Többieknek meg csak annyit, hogy azért írtam ki a kérdést, hátha valaki tud tapasztalatot írni, de ismét megcsillogtatta értelmi szintjét és inteligenciáját az emberiség, gratulálok mindenkinek. Ha úgy gondoljátok lehetetlen, azt is meg lehetne fogalmazni kulturált módon.
2015. máj. 17. 15:54
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Tisztel kérdező!

Meghatódva olvastam szívhez szóló szavait. Természetesen roppant módon sajnálom, hogy mély érzésű lelkén oly' nagy sebet ütöttem meggondolatlan válaszommal. Nem is értem honnan vettem a bátorságot, hogy egy ilyen -több hangszeren is virtuóz- művészen gúnyolódjak. Mea culpa, mea maxima culpa. Íme, most megkövetem magam, és őszinte megbánást mutatva kívánok Önnek sok sikert, a további zenetanulmányaihoz, különösen a billentyűs hangszerek csodálatos világának felfedezésében.


(szept. 3-án találkozunk a Konziban)

2015. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát ha a zongora alapjait ismernéd, nem biztos hogy feltennél ilyen kérdést...

Gondolom akkor már mind a harmónia behelyetesítésekkel, mind pedig az improvizációs skálákkal tisztában vagy?

Továbbá, a hiányos jazz harmóniák is mennek, és a két kézzel kibontott dolgokkal sincs bajod.

A pikáliai tercről, vagy az álzárlatokról is sokat tudnál beszélni, nem beszélve a so what harmóniákról, vagy netán a kvintkörös elforgatásról?

Ha ez nem így van, akkor sajnos a zongora alapjairól fingod sincs, de a többiről se....

Jó tanulást!:)

2015. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 10 éve zongorázok, elég jól. Azt kell, hogy mondjam, hogy egy nyár alatt lehetetlen megtanulni, hacsak valaki nem Mozart. De van alapod, tehát már nem a nulláról kezded. Valamennyire megtanulhatsz, de a zongora nagyon különbözik attól a két hangszertől, amin játszol. már csak a kétsoros kotta és a több hangnem miatt. Egyszerre ezer dologra kell figyelni, ez okozhat az elején nehézséget. De ha eléggé elszánt vagy, alapszinten megtanulhatsz egy nyáron, haladó még nem leszel.
2015. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!