Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy nyár alatt meg lehet...

Egy nyár alatt meg lehet tanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Gitározok és furulyázok sok éve, kottát ismerem, zongora alapjait is. Amit el tudok gitározni/furulyázni az nagyrészt zongorán is megy. Egyenlőre szamárinduló szinten vagyok, de nyáron sok időm van akkor tudnék tanulni. Lehetséges ez?

2015. máj. 15. 16:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kb fél évet járt tanárhoz, rengeteget gyakorolt, komolyan vette és most négy szólamra játszik szinte első látásra

Oké, nem bonyolult, viszont nem is könnyű darabok.

Szerintem tanárral sokkal könnyebb, mert mondja ha valamit rosszul csinálsz

Sok sikert! :)

2015. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én pár hét alatt, ugyan nem zongora, hanem orgonán már egész jól tudtam 4 szólamban játszani. Ugyan csak lassan, de már ment. És nem is gyakoroltam minden nap, amikor igen akkor max egy órát. Mondták többen is hogy érzékem van hozzá, meg adottságom, de szerintem egy nyár alatt már alap szinten már egész jól lehet játszani. Szerintem...
2015. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

#12!

"..orgonán 4szólamban.."

/nagyon képben vagy zenei szakkifejezések terén/ :D

2015. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jobbágy Zsolt...

Te tudatlan!


A kedves orgonista válaszoló pár hét orgonálás után oly annyira mestere lett a hangszerének hogy tudása, mind gyakorlati és elméleti síkon meghaladja a saját korát!

Szegény Eddy Louiss pl biztos érdekesen hallgatna az ötleteit egy "mesterkurzus" keretében!:)


Avagy a "4 szólam" ez esetbe négy ujjat hivatott jelezni....:)

2015. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha valaki egyszerre zseni és maximalista, akkor tök jól elpötyög nyár végére valószínűleg.
2015. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, az ujjakra gondoltam, de én szinte csak olyanokat játszok amiben 4 szólam van, ezért írtam direkt így.

Konkrétan a Református Korálkönyvből, ha nagyon érdekel, de játszok más darabokat is.

2015. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 tibi930918 válasza:
De sok itt az okos,irigy féreg..... az orgonás csávót is itt fikázzátok ahelyett hogy gratulálnátok neki...kommentelő szerintem valószínűleg már megtanult zongorázni mert már eltel 5 év persze ha elkezdte.Jegyezd meg olyan nincs hogy lehetettlen mindent meg lehet tanulni ha akarod!
2020. ápr. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!