Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szólógitáron vagy ritmusgitáro...

Szólógitáron vagy ritmusgitáron könnyebb játszani?

Figyelt kérdés

Egy zenekarban kinek vagy egyszerűbb és kinek nehezebb dolga? A szólógitárosnak vagy a ritmusgitárosnak? Tudom, sok együttesben dalonként cserélnek feladatot a két gitáros, de létezik olyan is, hogy az egyik mindig csak szólót játszik, a másik meg mindig csak ritmust? Mit egyszerűbb játszani? A szólót vagy a ritmust? És ahol a gitáros énekes is, melyik mellett tud jobban az éneklésre koncentrálni?

Elsősorban olyan emberek válaszának örülnék, akik játszanak gitáron, de minden választ köszönök szépen!



2015. jún. 10. 19:36
 1/5 Marko polo válasza:

Szerintem Ritmus gitárosnak sokkal könnyebb lenne, Többet játszol mint a szólós, de tegyük fel hogy meg kell tanúlnod egy dalba 8 akkordot a szólósnak meg tudnia kell az egész szólót, és ha ő elszúrja akkor szinte oda az egész szám...

Ebből kiindulva a Ritmus gitáros mellett jobban meg van az énekes, de ez az énekes profizmusától is függő,

Sok zenekarban mindkét szerepet kitölti az énekes (ritmus , és szóló)

Remélem megfelel a válasz :D

2015. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :)
2015. jún. 10. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ha a ritmusgitáros rontja el az rosszabb...
2015. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A ritmusosnak könnyebb!
2015. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Természetesen csak ritmusozni könnyebb.

De olyan eleve nincs, hogy valaki csak szólózik, amikor nincs szóló, ugyanúgy játssza ő is a ritmusokat, esetleg ilyenkor több dallamot játszik.

De nem hinném, hogy valaki gitározni kezd, akkor úgy kéne nekiállni, hogy "na akkor én csak ritmusozni fogok", játszani kell ami jól esik.

Szólózni nehéz, de nagy élmény.

2015. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!