Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak hogy a mai fiatalok nem is ismerik a jobb együtteseket?

Figyelt kérdés

és így nem is tudják megszeretni

olyan bandákra gondolok mint a led zeppelin 16/f



2015. jún. 26. 17:32
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
most nem tudom meghallgatni amit küldtél de megfogom :) dögösség alatt a Rattet értem vagy a baker streetet
2015. jún. 27. 04:03
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Fú, már az elején halvány vita szagot éreztem...de örülök, hogy nem fajult tovább.

Én pártatlan maradnék. Voltak régi zenék, vannak újak. Én is úgy érzem, hogy a régiek közül több értékeset lehet találni.

Lehet itt lebecsülni a Guns N' Rosest, a Mettalicát, lehet unalmasnak mondani a jazzt, satöbbi. Ezek árnyalatok. Mindenkinek más tetszik. Valakinek a jazz unalmas, van, akinek a gázrózsa. Ízlés! Ha mindenkinek ugyanolyan lenne, az egy pöppet azért sz*r lenne. Hogy egyszerűen fogalmazzak.


Azt azért egyikre sem lehet mondani, hogy rossz lenne, vagy nem lenne azínvonalas. Túlzásokba azért ne essünk. Értem én, hogy jó érzés azt mondani (leegyszerűsítve), hogy "Én színvonalasabb zenét hallgatok, mint te! A tiéd nem az."

De akkor is.


Nekem pl. a Bon Jovi az egyik kedvencem. Tényleg nem a legmagasabb színvonal, de érdekel az engem? Nem. Mit szeretek még? Chert. Ő az első számú nálam.

Elton Johnt. Green Dayt.

Nem azért szeretem ezeket az előadókat, mert hűdemagas szintet képviselnek, és mert élőben improvizálnak, ami irtózatosan nehéz, meg mittudomén.

Azért szeretem őket, mert rajtuk nőttem fel, emlékeim fűződnek hozzájuk, vagy egyszerűen tetszik, amit csinálnak, szeretem őket hallgatni, a hangjukat, a zenéjüket. Rohadtul nem érdekel a zeneelmélet, a műfajok, és azoknak alkategóriái, sem az, hogy a mai hülyegyerekek legtöbbször milyen szennyet hallgatnak.


Egyébként hozzátenném, hogy még a mai előadók közül is lehet találni viszonylag színvonalasat. Természetesen NEM a dzsásztin bíbörökre, meg ariana grandékre gondolok.


Visszatérve a kérdésre:

Sok mai gyerek azt hiszi, hogy vele, és a vandireksönnel kezdődött a világ. De szerintem a régi gyerekek is ezt hitték. Valószínűleg ki fogják ezt nőni.

2015. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: de azt azért ne felejtsd el, hogy bizonyos zenék nem olyan faék egyszerűségűek, mint egy gázrózsa nóta, és ha a történelemben mindig csak a legkommerszebb, legközérthetőbb zenék maradtak volna fenn, akkor nem mondhatnád te sem, hogy a régi zenék közt több az értékes.

nem maradt volna fenn Bach, meg Parker, meg Ravel sem. ez alapján aki elégedetlen, az képezze magát hogy táguljon az ízlésvilága...

2015. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"De szerintem a régi gyerekek is ezt hitték."


a régi gyerekek, még a prolik is kötelező jelleggel tanultak zongorázni. a kultúrára nevelődni kell. az csak egy manapság divatos néphülyítés, hogy hallgasd ami tetszik. ebben az információs száguldásban még több kontrollra volna szükség, mint a 19. században...

2015. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
100%
Hát én még az eredeti kérdéshez szólnék.1 éve vagyok már mondhatjuk,hogy Zeppelin rajongó.A mi társaságunkban szinte mindenki rockot hallgat a suliban.Vannak még ilyenek azért ;) 16/L
2015. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
akkor szerencsés iskolád van :D
2015. jún. 27. 18:16
 27/27 anonim ***** válasza:
A Led Zeppelin egy olyan banda, akiknek minden 2. daluk meg van vádolva lopással, és ráadásul jogosan, meghallgattam ezeket és az eredetiket, és rengeteg hasonlóság van olyan számok között amikhez nem kértek feldolgozási engedélyt! És ha Kurt Cobain nem halt meg volna 27 évesen a kutyát sem érdekelné mostanra. Nézd csak meg Chris Cornell-t, a Soundgarden ugyanolyan népszerű Grunge együttes volt a 90-es évek elején mint a Nirvana, de Chris még él, csak már nem sokan emlékeznek rá. Ennyit erről, Kurt Cobain egy túlértékelt alig énekelni tudó nem túl tapasztalt gitáros volt aki bejött a csajoknak.
2016. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!