Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki ez a komolyzenei előadó és...

Ki ez a komolyzenei előadó és mi a címe a zenének? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval láttam egy videót ének órán. Egy komolyzenei koncert volt és egy hatalmas színház féleségben volt az előadás. Az elején voltak ilyen előkészületek, nem vágtak bele rögtön a zenébe. A karmester férfi volt, öreg és híres de nem tudom a nevét. Volt kórus, mindenféle hangszer, rengetegen zenéltek és nagyon szép volt. Ez egy híresebb darab volt, mert hallomásból én is ismerem, pedig nem hallgatok komolyzenét. De ha valaki tudja, hogy ez melyik darab, mondja meg!! Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2015. jún. 29. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb lenne az énektanárodat megkérdezni, ha már ének órán láttad... Ő sokkal hamarabb tud neked ennyi leírásból is megoldást adni, hiszen valószínűleg tudja, nagyjából melyik osztálynak mit mutat be.


Sajna annak alapján, amit te leírtál infót, gyakorlatilag csak véletlen találgatások alapján lehet ráhibázni, hogy: ahh, ez az, amit 528.-ra írtatok!


Magyar volt a szerző? (magyar zeneszerzőről tanultatok, amikor néztétek?) Stílus-kor esetleg, ha tudod? - kb. melyik korszakot tanultátok? (klasszicista, barokk, romantikus, egyéb)

A kórus éneke milyen nyelvű volt?


Az előadás helyszíne nem sokat számít, hiszen egy művet "akárhol" előadhatnak, és ez nagyjából illik a karmesterre is. (Az utóbbi esetleg abban segíthet, hogy el lehetne kezdeni megnézegetni, hol és miket vezényelt az adott ember, amikor már olyan idős volt, mint ahogy te láttad.)

Hogy kórus, meg sokféle hangszer, megintcsak nem informatív egy zenemű kapcsán...

Szívesen segítenék (bár nem vagyok egy nagy zeneértő, de ha ismertebb mű, akkor azért könnyebb lehet találgatni, ha van valami megfogható infó), de így semmi konkrét támpont nincs.

2015. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Jaj, azt hiszem tudok segíteni.

Láttam én is, amikor egy öreg fószer úgy volt öltözve mint egy pingvin, állt egy dobogón és egy Sokol rádió antennájával integet a bandának. Érdekes, hogy mindig pont az muzsikált, amelyiknek intett. Szerintem ismerték egymást. Volt olyan akinek csak kicsi hegedű jutott és az álla alá szorította, de voltak akik nagyobbat szereztek, azok meg a lábuk közé kapták. Akadtak trombitások is, de volt köztük olyan béna, aki nem tudta rendesen szétszedni és fújás közben csak huzigálta a rézcsövet. A legjobb az a pasi volt aki hátul állt és két nagy hordót püfölt. Neki meg olyan propeller szerű nyakkendőt adtak. Jó sokáig baseváltak, és a végére úgy bevadulnak, hogy már mindenki egyszerre húzta meg fújta meg ütötte. A pingvines is úgy hadonászott mint egy forgalomirányító rendőr ha bedöglik a lámpa a kereszteződésben. Szóval szép volt, de a végét már nem vártam meg, amikor elpakolják a hangszereket, és kitakarítják a színházat. Ja és tényleg komoly volt. Mármint a zene. Na, ugye egy darabról beszélünk....?

:)

2015. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

OFF OFF OFF


Kedves Jobbágy Zsolt, ez tökéletes összefoglaló :)))

És úgy veszem, hogy nem gúnyolódtál - csak rávilágítottál a kérdés problematikájára.


Off vége.


Amúgy tényleg szívesen segítenék.

2015. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szólóénekes is volt? Vagy külön hegedűs, zongorista?

Őszintén szólva ezt tényleg nagyon nehéz így "megsaccolni", ha még azt sem tudjuk, hogy kb. melyik korban írták, zenekari koncert volt vagy opera, esetleg oratórium, szimfónia vagy valamilen versenymű...

Ha kórus is volt, elsőre Beethoven IX. szimfóniája jut eszembe, vagy Carl Orff Carmina Burana-ja, ezek eléggé ismertek - többek között.

2015. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Beethoven 9-re tippelnék Bernstein vezénylésével


https://www.youtube.com/results?search_query=bernstein+beeth..

2015. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bár mikor a rengeteg hangszert írtad elsőnek Mahler ugrott be, de ő ugyebár nem annyira ismert, hogy hallomásból felismerje valaki, aki nem hallgat komolyzenét
2015. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2015. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2015. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Julianna!

Igen, ez az, Carl Orff Carmina Burana.

Köszönöm szépen!!

A többieknek is, akik találgattak!

2015. júl. 1. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megtaláltad.

Nagyon bosszantó tud lenni, ha az ember nem jön rá egy zene címére, ha szereti... :)

2015. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!