Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki az 5 kedvenc magyar rappered?

Ki az 5 kedvenc magyar rappered?

Figyelt kérdés
Véleményt, indokot és ellenérvet is elfogadok

2015. júl. 2. 19:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Day- tetszik a spiritualitása és a pozitív gondolkodása

Anonim MC- elsők között találtam rá, nagyon régóta hallgatom, nagyon jók a szövegek,görbetükör egy generációnak, tehetséges csak sajnos inaktív az utóbbi időkben

Mikee Mykanic-A Bóló 1-2. volt amit először hallottam tőle, egy új stílust hozott be magával a köztudatba, nagyon jók a szövegek/szójátékok, ritmikus és fifikás

AZA- ugye Killakikitt, péntek XIII. nem kell bemutatni.

tetszik a munkássága, amit leművel mind szöveg mind beat ügyileg. Kikötők rulz. Ha egy külsős meghallgatná egy két keményebb trackjét fogná a fejét, de én nagyon bírom azt amit Tirpával képviselnek.+ snowgoons és egyéb amcsi rapperekkel is jól ügyködik.


nagyon bírom még Antalt és Krellát

2015. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

2Arc

Mohaman

Funktasztikus

Kalo Bone

Fankadeli


Mindegyikük eszméletlenül rappel és a szövegviláguk is eszméletlen, tele van tartalommal, tele van olyanokkal amit megéltek stb.

2015. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Habár jobban belegondolva Kalo helyett inkább Tkyd et rakom, mert a raptudás Kyd nek is megvan, de a szövegei 100 szor tartalmasabbak.
2015. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Steve Antal

2.Akkezdet Phiai

3.Barbárfivérek

4.Sub Bass Monster

5.Siska Finuccsi

2015. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Yoni03 ***** válasza:
80%

1. Funktasztikus

2. Ketioz

3. Siska Finuccsi

4. Rambo

5. Phat

2015. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos Chez

Zenk

El Magico

Mikee Mykanic

Phat

2015. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Steve Antal

Tkyd

Krella

Siska

Mikee Mykanic

2015. júl. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Killakikitt

AK26

Mikee Mykanic

Barbárfivérek

Siska Finuccsi


1.: Eszméletlen jó, szépen összetett szövegeik vannak, AZA alapjainál jobbat én még nem hallottam, az egész flow-ja hatalmas, kedvenc. Tirpa és AZA külön-külön is nagyon durvák, lereppelnek mindenkit. A számaik tényleg a feszkó levezetés királyai, ha valaki szereti ezt, a kissé beteg, morbid stílust akkor mindenképpen ajánlom!


2.: Igazából az AK-s fiúkkal kerültem be a rapp világába, őket hallgattam először, ők ismertették meg velem az egész műfajt, a szövegeik is elvannak és ami a legjobban tetszik, hogy főleg a szegényekhez szólnak. A tartalom az új számokkal ellentétbe, a régiekbe még hallható. A mostaniakról inkább nem is beszélek...


3.: A KILLAKIKITT nyomán ismertem meg Mikee-t, meghallgattam pár számát és nagyon bejött. A rímek nagyon ott vannak, durván pörög a nyelve, bár az alapok nekem külön nem jönnek be annyira, mindenképpen egy kifejezetten hallgatható, nagyon fülbemászó elegyet alkotnak a szöveggel. Ilyen stílusú rapp-et se láttam még.


4.: Még általánosból, az akkori(és a mai napig) haverjaim hallgatták agyba-főbe, megtetszett, azóta pörög nálam is. Tibbah-nak jó a freestyle-ja, magába is megállná a helyét, Deego-val így egy ütős párost adnak.


5.: Hát, Siska-t se egy hete ismerem, neki is durva szövegei vannak, ha valaki tényleg megjárta a szart akkor az Siska volt. A flow-ja is bejön, a szövegének is tényleg van mondanivalója, szól a hallgatókhoz a dalokba.



Amúgy meg ha 2 évvel ezelőtt láttam volna meg ezt a kérdést, tuti, hogy most mind az 5 nevem a RivoTrillB*zik közül került volna ki. Őket is addig hallgattam, amíg rá nem találtam a Killa-ra. Az AK-t is a szép emlékek okán hallgatom, az új számaik már eléggé gyengék... Na mindegy, kb ez a véleményem.

2015. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk akkor én is leirom az 5 kedvencemet:


Mr.Busta

AK26

BeerSeeWalk

Essemm

Fura Csé


1. Akár tetszik akár nem, Busta nélkül nincs magyar rap...23 éve a rapszakmában van, õ hozta be lényegében az amcsi stílust MO-ra. Nekem már Kamikaze óta kedvencem, az igaz hogy nem minden számának van mondanivalója, de örök kedvenc marad, tartom is vele ritkán a kapcsolatot (évi 1-2 beszélgetés).


2. Õket az RTM-be csatlakozás óta hallgatom, egybõl megtetszettek a számaik, igaz hogy a szegényekhez szól épp ezért olyan jó...nem beefelgetnek se semmi ilyesmi, átadják a népnek amit gondolnak.


3. Mutatom a fukkot címû számmal ismertem meg õket, pörög a nyelvük mint a V8-as motor, fõleg Gabennek. Épp ezért is tetszettek meg a zenéik.


4. Mintha csak Busta testvére lenne, nem csoda hogy kedvenc lett. Eyyo-val ismertem meg, utána kerestem tõle régebbi és újabb számokat és azóta is a kedvencek közt van nálam.


5. Fura Csé stílusa szinte ugyanaz mint Eminemé, csak ez magyar. Eminem- Till I collapse és Fura Csé - Rapostol számokban észre lehet venni a hasonlóságot (mintha koppintás lenne). Mivel Eminem az örök kedvenc rapben, így a magyar Eminem is beér nálam a top5-be.


Ahogy látom sok itt az Anti-RTM-es, engem nem zavar mert ugyanúgy meghallgatom a Killát, a Barbárokat és a Wanted-et is. Killakikittnek tetszik ez a morbid stílusa, Ha épp balhézni készülök vagy meccsem van akkor meghallgatok párat.

Barbárfivérek is ütõs, fõleg Deego refrénjei tetszenek (Úthenger, Mennydörgés, Legál Narkó stb). Kocsikázásnál zúznak nálam. ;)

Wantedet akkor hallgatom mikor edzek, jól motivál..legalábbis engem.


Mykanic-et nem ismerem meg nem is hallottam még, de veszem majd rá a fáradságot.

A Kezdet Phiaival ugyanez a helyzet, Funktasztikust ismer (Kamikaze), Siskától is van pár szám ami bejön, SBM is nagyon jó...ha valakit kihagytam sorry.


*Killára visszatérve, Tirpa stílusa tetszik nagyon, elmebeteg rap amit nyomat. Bár Turha és Odupla is nagyon jó, irtak is egy ütõs beefet a Killakikittnek (Odupla - Ha Saidba b...ak ki visz majd AZA Killaken remix)

2015. júl. 13. 23:59
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akár tetszik akár nem, Busta nélkül nincs magyar rap...23 éve a rapszakmában van, õ hozta be lényegében az amcsi stílust MO-ra."

Na ezt utálom ebbe az RTM jelenségbe... Minden fan szajkózza a hülyeségeket...

Amcsi stílust már nagyba nyomta Dopeman, aztán Mohaman és Game Kutya is amikor még Pukta sehol nem volt.

Meg ez a Bukta nélkül nincs magyar rap is, ezeket a hülyeségeket ő veti el a 12-14 évesen fejébe... Az egész célközönsége a tinikre épít és az ő fejüket tömi a szarságaival, majd a gondolkodni képtelen fanok ezeket a hülyeségeket írják mindenhol...

Nem számít, hogy Bukta 20 számból csinál 1 olyat aminek TÉNYLEG van mondanivalója, de azért a fanok elhiszik neki :) Ő gondolkodik mindenki helyett... Vicc ez a társdalom.

2015. júl. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!