Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit érdemes tudni az akusztiku...

Mit érdemes tudni az akusztikus gitárokról egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, 20 éves vagyok, és már régóta vágyam gitározni, szóval el szeretném kezdeni valahol. Vettem egy használt gitárt, de egyszerűen borzalmas, azzal sok mindent nem tudok kezdni. Nézegettem boltok oldalait, és igazából azt se értem pontosan, hogy mik a 4/4, 7/8, 3/4, 1/2, 1/4 gitárok. Miben különböznek? Illetve azt olvastam hogy 20.000 alatt nem érdemes gitárt venni, mert nehéz lefogni a húrokat, illetve nem is szólnak jól. De nagy összeget nem akarok belefektetni így az elején. :( Max 15.000 re gondoltam, aztán ha sikerül is megtanulnom és nem vagyok béna hozzá, akkor befektetnék később valami jobb gitárra. Tudnátok egy kis okítást mondani, illetve ajánlani hol vegyek, milyet vegyek? Budapesten lakom.

2015. júl. 15. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
20 alatt nem érdemes? Hát én ezt az összeget jóóval fentebb vinném. Neked 4/4-es gitár kell, ezek a méreteket jelentik. Hát nem tudom, mi mindent kell tudni a gitárokról?:D Egy a lényeg: ha belehet állítani normálisan, és emiatt viszonylag könnyen mennek rajta a dolgok, akkor ennél több nem kell. Ne haragudj, de 15-ért tényleg nem érdemes gitárt venni, még használtat sem. Ugyanolyan silány vackot kapnál, mint a mostani gitárod (bocsi, de írtad hogy borzalmas). Természetesen minden gitár annyit ér, amennyit kilehet belőle hozni, de ha kezdő vagy elmehet az egésztől a kedved...
2015. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!