Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez melyik (Van Halen? ) szám?

Ez melyik (Van Halen? ) szám?

Figyelt kérdés
Szerintem Van Halen, de egyszerűen nem jut eszembe a címe és a YouTube-on se találom... https://www.youtube.com/watch?v=LYViGjiAs94 (2:36-tól szól)

2015. júl. 18. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2015. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nem Van Halen...
2015. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem csak kicsit nem... Amúgy köszi a válaszokat!
2015. júl. 19. 01:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nem Van Halen.

Eddie Van Halen még a gitárját is maga tervezte. Már a hangzásáról is fel lehet ismerni.

https://www.youtube.com/watch?v=A2I0a7EwWa8

2015. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2# Válaszoló vagyok.


Mert abból a rövid részletből a videóban kiderül, hogy milyen gitáron játszották, mi? Istenem... Mellesleg nagyon nem ő tervezte. Csak a Frankenstratot építette (de azt sem tervezte). De amúgy egyetértek, a videóban lévő hangzás nagyon nem a híres "brown sound". De egyébként meg a Frankenstratból is kilehetne hozni 1000 különböző hangzást erősítőtől, pedáloktól és beállításoktól függően.

2015. júl. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:D xD ezen a nagyon nem-en, igazából egy jót nevettem, mert nincs túl sok értelme annak, hogy fokozzuk a nem-et. Ha nem az, akkor nem az. xD De ha jobban belemegyünk, akkor valójában nem lehet mondani, hogy nagyon nem, mert nagyon nem Van Halen mondjuk egy opera, egy gengszter rap, egy soul, egy jazz szám például. De rock-on belül is, mondjuk a Oasis nagyon nem Van Halen, de mondjuk a Children of Bodom is nagyon nem az (kevésbé nem mint az opera, de ennek ellenére nagyon nem), vagy mondjuk a Yes is nagyon nem az. De a Van Halen-től pont annyira szerintem nem áll távol stílusban Lenny Kravitz-nak ez a száma, ráadásul a gitár is szólt már hasonlóan Van Halen számban, szóval... erre pont nem mondanám akkor már, hogy nagyon nem, mert nincs távol tőle. Korban a Van Halen-nek a 80-as évek végéről is voltak nagy számaik, ez '90-es eleji, hasonlóan hard rock mint a legtöbb Van Halen dal, Lenny számai talán funk/blues-osabbak, a Van Halen ink. aréna rock meg glam metal, de ezek egymástól nem annyira távol álló stílusok, és Lenny-re szerintem lehet hatással is volt mondjuk a glam.
2015. júl. 22. 00:15
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezen a filozófálásodon én is jót nevettem mert a nagyon nem az nem a nem fokozása, sokkal inkább azt jelenti, hogy kicsit sem. Azaz nagyon mellé lőttél és azért nem találtad a youtubon se.
2015. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Áruld már el nekem mi köze van a funk/blues rocknak a glam metalhoz... mert a kettő még csak köszönőviszonyban sincs egymással. Még műfajon/stíluson belül is hatalmas különbségek vannak. Kravitz gitárhangzásának pedig szintén semmi köze a brown soundhoz. Énekhang pedig szintén nem hasonlít sem David Lee Roth hangjára, sem Sammy Hagar hangjára.
2015. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha még igazad is lenne (nem vagyok annyira jó nyelvtanból) akkor is, pont azt írtam, hogy egyrészt értelmetlen a fokozás (amibe lehet igazad van, hogy nem fokozás) másrészt pedig ha már fokozgatunk, meg méregetjük, hogy mennyire lőttem mellé, akkor egy gengszter rap számra lehetne ezt mondani, de erre pont nem. Amúgy ez is egyfajta fokozás, hogy méregeted, hogy mennyire lőttem mellé. Ha valami szted nagyon közeli banda lett volna, akkor csak nem-et mondtál volna, vagy kicsit nem, így meg nagyon nem. Szerintem értelmetlen fokozni, mert a nem az nem, de ha jobban belemegyünk, akkor meg ez semmiképpen sem áll annyira távol, mint amennyire állhatna.


Hát mondjuk, hogy mindegyik rock? És annyira nem állnak távol, egy glam metal banda, közel áll a hard rock-hoz, ált., egy funk/blues rock banda (ZZ Top, Aerosmith, Lenny, RHCP) meg úgyszintén. Ezek egymástól nem túl távol álló stílusok, arra akartam utalni, hogy amiben különböznek, abba sem két teljesen más világ, hanem ott is meg lehet találni a viszonylag közeli kapcsokat. Szerintem meg sem a gitár, sem az énekhang nem áll olyan távol, a stílus mellett, lehet azért érzem így, mert nem vagyok akkora szakértő mint ti, a brown sound-ról (?) is először és eddig utoljára a South Park egyik részében hallottam.


Szerintem érdemes lenne, egy kicsit kevésbé mereven fognotok a dolgokat, nehéz lehet mellettetek élni :). Ahol minden nagyon nem, meg semminek sincs abszolúte semmi köze semmihez :D.

2015. júl. 23. 05:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Brown soundnak EVH hangzását nevezik. De nem értek egyet ("nagyon nem" :D). Ne haragudj, de ez a kijelentésed, hogy "mindegyik rock", ez eléggé laikus felfogás. Aki nem szokott ilyeneket hallgatni és fingja nincs az egészről, az van így vele. (Persze nem oltás, te nyilván hallgatsz ilyeneket.) Azon kívűl, hogy hard rockban és blues rock-ban is vannak olyanok, akiket szeretek, én személyszerint nem sok hasonlóságot látok bennük, glam metalt meg nem hallgatok, de az eléggé egyedi műfaj. De mondjuk jah, igazad van, túl merev vagyok (vagy hogy is fogalmaztál?), de attól még nem értek egyet... de tudod mit? Kit érdekel? Szereted és kész.:D
2015. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!