Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez melyik (Van Halen? ) szám?

Ez melyik (Van Halen? ) szám?

Figyelt kérdés
Szerintem Van Halen, de egyszerűen nem jut eszembe a címe és a YouTube-on se találom... https://www.youtube.com/watch?v=LYViGjiAs94 (2:36-tól szól)

2015. júl. 18. 07:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Annyit fűznék hozzá, hogy egy rockernek, valószínűleg laikus, mert nagyon sokszínű műfaj, rengeteg stílussal, alműfajjal, ikonnal, és nem akarok oltani, de sok rocker, túl bele van temetkezve ebbe a műfajba és nem lát semmit azon kívül. Én szinte minden műfajt meghallgatok és igyekszek meghallgatni, és majdnem mindegyikből vannak akiket imádok, bár a rock tényleg a legjobb, szerintem legalábbis, de nagyon nagy a világ azonkívül. Így hogy megoszlik a figyelmem számomra az, hogy rock, már egy elég nagy szórás. Az meg, hogy hard rock, meg hogy ahhoz közel álló műfajok, amikben még zenélnek, az meg még nagyobb szórás. Tehát egy vérbeli rocker, a Van Halen, a Kiss és az AC/DC közt 3 teljesen más világot vél felfedezni, de nekem elég hasonlóak egymáshoz, mondjuk 2 elektronikus, 2 hip-hop, 1 blues és 1 jazz és 1 soul előadó közt. A különbséget én is érzem, de ezekhez képest, szinte hasonlóak.
2015. júl. 25. 00:57
 12/12 A kérdező kommentje:
Ja és a hasonlóságot meg a kapcsokat főleg arra értettem, hogy Lenny-be is van funk és blues is szerintem, de például ez a száma eléggé hard rock (asszem a wikipédia is az írja rá). Egy másik ilyen funk/blues, pl. ZZ Top/Aerosmith, még talán az RHCP is, nekik is vannak hard rock-osabb számaik, vannak blues-osabbak/funk-osabbak, és szinte mindegyiknél meg van jelölve mondjuk a blues rock mellet a hard rock, meg még valami, vagy csak ennyi. Tehát ezek mondhatjuk, hogy ennek a határmezsgyéjén állnak. Ezekre gondoltam, nem arra, hogy egy konkrét hard rock és blues rock közt mi a különbség. Egyébként konkrét ilyen, olyan szerintem egyáltalán nincs, eddigi tapasztalataim alapján legalábbis, mert mindegyik együttesre legalább 2 műfajt rá lehet húzni, de van, hogy annyit, meg albumonként annyi különbözőt, hogy jelölni sem érdemes lassan, ilyenkor szoktak, 1-et vagy 2-t megjelölni (pl. Pink Floyd, GnR). Ez amit mondtam a ZZ Top-ra és a többiekre, ez igaz a Bon Jovi-ra, Twisted Sister-re, vagy a Van Halen-re is (bár ők szerintem nem egyértelműen glam metal-ok) csak ők a glam metal mellett nyomják a hard rock-ot és amellett van feltüntetve. Ezért mondtam hogy a hard alapvetően mindegyikben gyökeresen benn van, de a különböző műfajaik is elég közel állnak egymáshoz, mert rock-on belül több együttes a hard mellett ezeket alkalmazza. Kis kapcsok vannak ezek a műfajok közt mint már mondtam. A prog metal mellé sose fogsz egy hard rock leírást találni, vagy csak kirívóan ritka esetbe. És lehetne ezer ilyet mondani, és biztos lehetne sok olyat is ahol mindkettő rock, vagy mindkettő metal. Csak hogy mondjak egyet, már eszembe is jutott, nu metal és ugyancsak progressive, vagy rap rock és blues rock mondjuk.
2015. júl. 25. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!