Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az F igazi gitárakkord? Vagy...

Az F igazi gitárakkord? Vagy csak szivatásnak van kitalálva a kezdőknek?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

te miről beszél, ne haragudj?


az F, azaz az F-dúr az egy hármashangzat, hangjai: F-A-C. két fordítása létezik: A-C-F és C-F-A. ezeket bármilyen hangszeren megfoghatod. gitáron megvan az előnyöd, hogy különleges, csak gitárra jellemző voicingokat (felrakásokat) fogjál, ahol a hangokból több is szerepelhet, különböző oktávokban.


gondolom valamit félreértettél. az amire szerintem te gondolsz, az az egyszerű barrés fogás, alias "tábortüzes" alapfogás. ha valamennyire szeretnél gitározni, ezeket technikailag ki kell gyúrnod, de ne maradj rajta, egy akkordot ezerféleképpen lefoghatsz a hangszeren.

2015. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem szívatás, normál hangolásban minden keresztes vagy bés dúr és moll akkordot hasonlóan tudsz a legegyszerűbben lefogni, az Am, A dúr, Em, E dúr barrével való transzponálásával, tulajdonképpen az F dúr legelterjedtebb lefogásánál (1. fekvésben) is pont ez történik, fogod az E dúr akkordot, és feljebb csúsztatod fél hanggal. Kezdőként természetesen nem egyszerűek az ilyen 6 húros keresztfogások, de hidd el, mindenki hasonlóan megszenvedett vele, a hangszertanulásnál nagyon fontos a kitartás, anélkül nem megy.
2015. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha arra az elfektetett fogásra gondolsz, ami hasonlít a C-dúrra, csak lejjebb van, és a mutatóujjal két húrt is át kell fogni, akkor igen, tényleg szívatás, különösen klasszikus gitáron, aminek széles a nyaka. Eleinte nem nagyon fog megszólalni a legvékonyabb húr, de ez ne zavarjon, idővel majd erősödik a kezed és jobb lesz.
2015. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hát ha a hangszertanuláshoz kitartás kell, akkor bsszák meg a hangszerek, nekem ebből elegem van.

De nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat.

2015. júl. 24. 14:36
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szivatásból vagy kárörömből mondom, de ha így állsz hozzá, akkor sajnos nem is neked való a dolog, és jobb, ha erre most jössz rá, mintha már belefektettél volna egy csomó pénzt.
2015. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha a hangszertanuláshoz kitartás kell, akkor bsszák meg a hangszerek"


:DDDDDDD

akkor belőled lesz majd a legjobb DJ, abba nem kell munkát beleölni.

2015. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólókkal egyetértek, kitartás kell egy ilyen dologhoz. De egy kérdés felmerült bennem: volt valami konkrét célja annak, hogy gitárt vettél a kezedbe?
2015. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem volt konkrét célom, csak szerettem volna valami kellemesen hasznos dologgal tölteni a szabadidőm. Mivel van egy klasszikus gitár a házban, ezért kb mikor másfél éve egy jó gitárszóló megihletett, úgy döntöttem, hogy ezt most megtanulom. De aztán mikor már több mint egy éve próbálom megtanulni a barrézást, és még mindig ugyanott tartok vele, mint a legelső napon amkor elkezdtem, úgy döntöttem, keresek inkább más elfoglaltságot.
2015. júl. 25. 13:33
 9/16 anonim ***** válasza:
ha egy év alatt nem tudtad annyira megerősíteni a kezedet, hogy megfogj egy barrét, akkor ott vagy a fizikumoddal, vagy a hangszerrel nagyon komoly gondok vannak.
2015. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nézte-e meg valaki hozzáértő azt a gitárt? Lehet hogy túl magasan vannak a húrok.
2015. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!