Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az F igazi gitárakkord? Vagy...

Az F igazi gitárakkord? Vagy csak szivatásnak van kitalálva a kezdőknek?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 12:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem nézte még senki.
2015. júl. 26. 02:12
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem, ezt nem lehet megcsinálni. Ez biztos, hogy kamu. Nem lehet egy ujjal lefogni 6 húrt. A második ujjperc fizikailag nem alkalmas arra, hogy lefogjon egy húrt. Vagy a D és a G, vagy ha kicsit lejjebb húzom az ujjam a gitár nyakán, akkor a G és a B húr nem fog szólni. Egyszerre 6 húrt egy ujjal lehetetlen lefogni.
2016. jan. 4. 07:51
 13/16 anonim ***** válasza:
Menj és nézesd meg azt a gitárt hogy jó-e a húrmagasság.
2016. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért én a "kamu" meg "nem alkalmas" szavakkal óvatosan bánnék, bármennyireis dühít, hogy nem sikerül. Hidd el, lehetséges, vagy te csinálsz valamit rosszul, vagy pedig a gitár vacak. Ha nagy a húrnyomás rossz nyeregbeállításvagy a nyak ferdesége miatt, akkor az piszkosul meg tudja nehezíteni a dolgot, tapasztalatból tudom. Én egy örökölt csehszlovák rettenet gitáron kezdtem, amivel pont ez a probléma, egyszerűen nem ment, és nem is gondoltam arra, hogy a gitárhibája és nem az enyém. Aztán amikor megvettem az első normális gitárom, csak néztem, hogy lazán megy a dolog. (Az említett gitáron azóta csak slide-dal játszom, mert a nyakpáca halott, ezért a húrmagasság kb 7-8 mm az oktávnál...)
2016. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Most már van olyan érzésem, hogy a kérdés kamu...
2016. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk annak ellenére, hogy kamu a kérdés... azért még idetévedhet valaki, aki komolyan gondolja...

szóval nekik ajánlom az előző válaszolók által adott opciót: nézessék meg a gitárt egy szakértővel, hogy vajon túl magasan vannak-e a húrok. Másik megoldás, hogy kérjenek segítséget valakitől (még ha ciki is, de egy hangszerboltban biztos tudnak ebben segíteni; aki igazán akarja tudni a barrét, azt nem fogja érdekelni, hogy mennyire ciki hangszerboltos segítségét kérni ebben), aki ismeri a gitáron a barré-fogásokat.

Harmadik opció lehet, hogy mivel akusztikus gitáron nehezebb ezt tanulni, érdemes lehet elsőre elektromos gitáron próbálni a barrét (alacsonyabban vannak a húrok és közelebb is vannak egymáshoz). Ha ott is nehéz, akkor negyedik opcióként javaslom, hogy próbálja ki elektromos gitáron ne az első-második bundokon a barrét, hanem a 9-12. bundokon (ugyanis azok a bundok közelebb vannak az ember testéhez, így könnyebb lefogni, plusz az első-második bundokon még nagyon közel van a felső húrláb, ami szintén sokat nehezít a barrék lefogásán).

Remélem, segítettem az érdeklődőknek.

2017. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!