Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Divízió 88 és a Jogos...

A Divízió 88 és a Jogos Önvédelem milyen fajta Rockot játszik?

Figyelt kérdés

2015. júl. 25. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Az NS rock meg az NS metál, különálló műfajok. Ők meg ilyet játszanak.
2015. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Amit a D88 játszik nem igazán nevezném zenének, a zenészek sem törekedtek túlzott zeneiségre, a zaj amit produkáltak, csak a szövegeket kísérő szükségszerű csörömpölés.

A Jogos Önvédelem német stílusú RAC-t (Rock against communism) játszik. Olyan zenekarokat utánoz a srác, mint a Division Germania.

2015. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

NS-rock, NS-metálnak is szokták nevezni, de én egy olyan megnevezést találtam a D88 zenéjére, ami sokkal kifejezőbb: NS-hatecore. Bár a core műfajok eléggé elkorcsosultak az utóbbi időben, a D88 valahogy jól beleilleszthető a dolog.


Egy kis off-topic érdekesség:

hogy az előttem hozzászóló miért nem nevezi zenének amit a D88 csinál, nem értem. Túlzott részleteibe nem mennék bele... legyen elég annyi hogy mivel nincsenek teli pénzzel, ezért csak ilyen minőségű anyagot tudtak kiadni, ennek tükrében is szerintem egészen kiváló, ugyanis a zenében nem feltétlen a minőség, hanem a tartalom a lényeg.

Speciel én a zenéimet szimfonikus zenekarra írom Guitar Pro 5-ben és úgy exportálom midi-be, abból konvertálok mp3-ba és egészen jó hangzást ad, bár jócskán lehet rajta érezni hogy nem igazi hangszeres zene, de még így is csak pozitív visszajelzéseket kaptam. Nem jó minőségű, de amit ki lehetett hozni, kihoztam az adott eszközökből, ahogy a D88 is.

Ha valamiben valaki nem ért egyet valakivel, pl. egy zenekar mondanivalójával, azt nem a minőség hiányosságaira hivatkozva kéne jelezni, hanem kerek-perec megmondani, hogy "szerintem veszettül ostoba emberek lehetnek" de ez csak egy személyes vélemény.

2015. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Én az első válaszoló vagyok, de abban egyetértek a másodikkal hogy a D88 nehezen nevezhető zenének. A mondanivalójuk amúgy is rendkívül primitív, de ettől függetlenül ez a véleményem. Nem egyszerűen arról van szó hogy rossz a felvétlek hangminősége, hanem az egésznek a zenei minősége az ami egyenlő a nullával. Tényleg, nem tudnak bánni a hangszerekkel, nem értenek a zenéhez.
2015. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Szóval gyakran az aluljáróban zenélők, jobbat alkotnak zeneileg, pedig ők sincsenek tele pénzzel. Ez tehetség kérdése.
2015. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a zenében nem feltétlen a minőség, hanem a tartalom a lényeg. "

Ezzel egyetértek. De ennek mi a tartalma, ez mit akar kifejezni?

https://www.youtube.com/watch?v=xxE7qTA1iDs

Csapongó téma, semmi logikai menete nincs a szövegnek egyszerűen nem tudnak dalszöveget írni.

"16 tonna feketeszén, A szenesembernek a k*r*a anyját"

Az már szint! :D

2015. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Előző válaszoló: ez egy fricska a Republic zenekar és a majmolói felé. Ha nem érted akkor valószínűleg nem értél meg rá (vagy ahogy te mondanád: nem süllyedtél eléggé mélyre) ehhez, ne próbálkozz vele. Gondolom nem is akarod megérteni. Igazából azt sem értem, miért teszel fel költői kérdéseket, de a te dolgod.

Csak azt akartam ezzel mondani hogy fölösleges olyan dolgokkal foglalkoznod ami nem a te "szak"területed.

2015. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerem a Republicnak az említett számát, amit kifogásolok hogy magának az utalásnak a minősége művészeti szempontból egyenlő a nullával. A D88 értéke ilyen szempontból megegyezik a sokat ócsárolt, pop-kultúra selejtes zenéivel.

Mindenesetre egy dologban egyetértünk. Ne foglalkozzon inkább senki olyannal ami nem a "szak"területe...

2015. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 16 tonna című számot először a 88-as csoport dolgozta fel és nem a republic. Mellesleg ez egy olasz kommunista bányászdal, amit a korombeliek még tanultak iskolában.
2015. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!