Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a fegyencedzés...

Igaz az, hogy a fegyencedzés mint erősítési fajta, nem elég küzdősportokhoz?

Figyelt kérdés
Állítólag nem tud az ember tőle nagyobb súlyt felemelni, és robbanékonyabb sem lesz tőle. Súlyzós edzés kell mellé? (Pl. szakítás rúddal)

2013. aug. 7. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő, de nem kell minden kűzdősportban súlyokat emelni :D amúgy meg ha csak úgy elemelsz valami nehezet a földről szinte minden izmod dolgozik, a hasad és a gerinced is, míg a gyúrós ismerőseim 100%-a (tudom, az igazi testépítők nem ilyenek) kb csak bicepszre meg mellre gyúrnak esetleg csuklyás izomra :) nem segít nekik vinni a cementes zsákot. A robbanékonyság megint más dolog szerintem. Szerintem pont hogy jó amúgy, mert erősíti az izületeid, a második részben a direkt ujjerősítés is előkerül ami harcművészeknek fontos illetve a nyakerősítés, hogy ne üssenek ki. Meg egy kűzdősportolónak megához képest kell erősnek lennie szerintem, tehát jól kell tudia dolgoznia a saját súlyával, bunyóztam már nálam kb kétszer nehezebb emberrel aki mondta, hogy hányszáz kilóval guggol a konditeremben, de látszott rajta, hogy csak simán NAGY fehúzni nem sokszor tudná magát, sokkal gyorsabb voltam nála, sikerült lekergetni a kűzdőtérről :)
2013. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Fegyencedzés.

Pár éve mikor berobbant úgy okoskodott minden puhány ismerősöm, aki eddig otthon verte a farkát, mintha már 10 éve benne lenne, mindezt azér, mert elolvasta a könyvet és valamiféle elégtételt vehetett a gyúrósokkal szemben, akiket mindig is utált, mert a lelke mélyén féltékeny volt(most ue. a hekyzet a street workout).

Szal nagyon nagy volt a szájuk, gondoltam belenézek.

Hát a hülye én nem rögtön tudta az egykezes fekvőt, egylábas guggolast meg a többit??

Egyedül az egykezes húzó nem ment, de hát 95 kilósan.

Ezzel szemben a nagy fegyencek a 90-be nem bírtak belenyomni....

2013. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért ne a szánalmas ismerőseidből indulj ki, 63 kiló vagyok, kinyomom a 90et és fekvőzni szoktam.
2013. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal küzdősportokhoz pont a saját testsúlyos edzések a legjobbak. Robbanékonyabb meg ha nem is a fegyencedzéstől de más saját testsúlyos gyakorlatoktól igenis lehetsz. (Ezt nyugodtan megmondhatod annak a roppant okos emberkének aki szerint csak súlyokkal lehetsz robbanékonyabb...)
2013. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy pár küzdősportoló aki végzett/végez súlyzós edzést:


Alexander Karelin - 3x olimpiai bajnok birkózó


Jordan Burroughs - olimpiai bajnok birkózó, az egyik legnagyobb potenciál manapság a sportágban


Mike Tyson - profi bokszoló, nehézsúlyú világbajnok


Evander Holyfield - profi bokszoló, szintén világbajnok


Kim Jae-Bum - olimpia bajnok cselgáncsozó


Masahiko Kimura - egykori judo nagymester


Brock Lesnar - ketrecharc világbajnok


És még lehetne sorolni.


Úgyhogy ennyit erről a sz@r fegyencedzésről...

2013. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szergej55 ***** válasza:
A súlyzós edzés nagyon jó kis erőnövelő (, nem véletlenül alkalmazzák a profik közül is jó páran), csak vigyázni kell, nehogy másik súlycsoportba kerülj a felszedett izomzat miatt. Ártani nem árthat, csak ésszel kell.
2013. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ha jól olvastam,akkor a 3. rész fog konkrétan a robbanékonyságról és az állóképességi edzésekről szólni.

de valóban.

ez már régen létezik a crossfitnek van csomó saját testsúlyos köredzése,ami tele van robbanékonysági gyakorlatokkal is.

súlyzós edzésből meg a kettlebell lehetne egy jó választás,annak a robbanékonyság az egyik lényegi eleme és az állóképesség.

2013. aug. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nálunk kungfun mindig van félóra erősítés az edzéseken, speckó gyakorlatokkal
2013. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
izometrikussal mi a helyzet?
2013. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!