Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki le tudná nekem írni a...

Valaki le tudná nekem írni a következő gyerekdalok gitár akkordjait?

Figyelt kérdés
2-3 éves gyerekeknek szeretnék néhány dalt gitár kísérettel elénekelni, de sajnos nem vagyok annyira profi, hogy hallás alapján menjen, a neten viszont sehol sem találok akkordokat hozzá. Légyszi segítsetek! :) Leírok párat: Megy a gőzös, csip-csip csóka, csiga biga gyere ki, nyuszi ül a fűben, bújj bújj zöldág, stb...Ha valaki tudja ezeket, vagy bármelyik másik olyan dal akkordjait,ami kicsiknek való, vagy esetleg van kedve megfejteni és leírni nekem ide, azt nagyon megköszönném! :)

2015. aug. 6. 17:20
 1/5 A kérdező kommentje:
[link] ilyesmikre gondolok :)
2015. aug. 6. 17:24
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb gyerekdal C, D vagy A dúrban könnyen elénekelhető, és csak két vagy három alapfunkciót használ. Például:


[C]Megy a gőzös, megy a gőzös [G7]Kanizsá-[C]ra,

[C]Kanizsai, kanizsai [G7]állomás-[C]ra,

[F]Elöl ül a masinisz-[C]ta

[C]Ki a gőzöst, ki a gőzöst [G7]igazít-[C]ja.


Ugyanez D, A7 és G -vel vagy A, E7 és D-vel, attól függően, hogy magasabban vagy mélyebben kényelmesebb énekelned.

2015. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó oldal. chordify.com Többnyire nagyon jól működik, annyi a lényege hogy beillesztesz egy youtube linket ami a zenére mutat (ez esetben pl. a Megy a gőzös youtube linkjét) és kiadja az akkordokat. Azért kiemelném mégegyszer, hogy "csak" többnyire működik jól. Ha nagyon nem találsz semmit akkor érdemes lenne megpróbálnod ezt az oldalt.
2015. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, és a tippet :) mindenképp rákeresek arra az oldalra
2015. aug. 7. 07:27
 5/5 Heinz Doofenshmirtz válasza:
chordify.net
2016. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!