Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikor érdemes 5 húros basszusg...

Mikor érdemes 5 húros basszusgitárt venni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amikor eldöntöd, hogy az kell... vagy mire vagy kíváncsi? Hogy milyenb zenéhez jó? Azt nem igazán lehet meghatározni.
2010. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amikor úgy érzed, hogy négy nem elég. Mondjuk én akkor már hathúrost vennék. Tappinghez szerintem baromi jó lehet.
2010. márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De ha csak annyit szeretne, hogy egy kicsivel még mélyebben is tudjon játsznai, akkor az öthúros a jó, a hathúros már felesleges, mert nem képes mélyebb hangra ahhoz képest.
2010. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De én feltételeztem, hogy ha öthúrost basszgitárt akar, akkor valamiféle összetettebb játékot alkalmazna. Amit még inkább megkönnyít a hathúros.


Ha csak simán mélyebben akarna játszani, azt négyhúrossal is megteheti, ha vesz rá egy vastagabb szettet.

2010. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


igazából még basszusgitár megvétele előtt vagyok és mivel nem szeretnék kétszer vásárolni (pl: ha veszek egy négyhúrost akkor úgy szeretném hogy később ne kelljen venni ötöset) vagy ha előre tudom h majd kelleni fog öthúros akkor azt veszek.


ezért szeretném megtudni hogy hány húros basszusgitárt vegyek magamnak.

rockot és metallica féleséget szeretnék játszani

2010. márc. 9. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem a basszus-tanárom mondta, hogy nagyjából "Mindenre elég 4 húr." metallicát én is játszok ált., soha nem kellett 5ik húr, igaz nekem nincs is... :)) szerintem elég egy négyhúros egyenlőre, persze abból nem a leggagyibb, aztán ha azon megtanultál rendesen, tudsz is (és érdekel is) akkor esetleg érdemes egy normális öthúrosról álmodni.
2010. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dream teatherhez, és hasonlókhoz viszont kell az 5. húr. Vedd meg nyugodtan az öthúrost, hátránya nem nagyon lesz, max nehezebben olvasod a dobkottákat, és a hangolás fél perccel több időt vesz igénybe:D
2010. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha csak simán mélyebben akarna játszani, azt négyhúrossal is megteheti, ha vesz rá egy vastagabb szettet."


- Akkor szerinted miért találták fel az öthúros basszusgitárt?

2010. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha szükséged van egy alsó H-ra (standard E hangolásban), akkor érdemes. egyébként nincs jelentősége.
2010. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem érdemes ha profi leszel akkorse elég a 4 húr akinek 5 húrja van azsenagyon használja azt a pót húrt
2010. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!