Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitártanulás - kézméret...

Gitártanulás - kézméret probléma megoldása?

Figyelt kérdés

Néhány napja bevertem a fejem, és jó pár éves vágyamat beváltottam egy olcsó 4/4-es gitárra. Olcsóra, mert csóró vagyok, ez van. Cél a tábortűz, semmi komoly ambíció, csak a szórakozás.

Viszont: nagyon pici a kezem, rövidek és viszonylag keskenyek az ujjaim, és hiába vagyok rugalmas, forgatom a kezem, nehezen érem át a gitárt. A hüvelykujjam már egészen lent van a nyak aljánál, de így viszont erőt nem tudok kifejteni, sír szerencsétlen hangszer. Kicsit elkeseredtem (tudom, pár nap után nem sok okom van rá), fájnak és bedagadtak az ujjaim, hasogat a csuklóm. Lehet ezen a helyzeten valamivel javítani? Ugye nem lehet, hogy anatómiailag nem vagyok alkalmas a gitárjátékra?



2015. aug. 31. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlással.

Ha fáj, rosszul csinálod!

Keress fel egy tanárt vagy nézz meg pár kezdőknek szóló (de nem gitáregyetem gagyiságú) oktatóvideót a kéztartásról.

2015. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, próbálom leutánozni a kéztartást. Tanár, mint fentebb írtam, csóróság miatt nagyon nem fér bele :(
2015. aug. 31. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha hasogat, akkor azonnal hagyd abba! Ínhüvelygyulladásod is lehet! A gitáregyetemmel meg az a baj, hogy gyors sikerélményt ígér, holott lassan és fokozatosan kellene gyakorolni, és lehetőleg tanárral! A kezed így idővel képes alkalmazkodni.
2015. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gitáregyetemről lelestem a kromatikus gyakorlatokat, de egyébként nem szimpi, mert nagyon kapkodósak a videók. Fele annyi infót se tudok meg, mint amit szeretnék, olyan, mintha a gyerek csak a saját tudását akarná villogtatni, nem pedig tanítani.


Egyébként kaptam egy herflit is a gitárhoz, amolyan bazári fajtát. Elsőre kb hidegen hagyott, de kíváncsiságból kipróbáltam, és megtetszett, így most azzal is játszogatok, valamiért könnyebben megy, mint a gitár.

Ma este azért alakult egy kis sikerélményem, Neil Young - Heart of Gold, gitáron az intro viszonylag szépen, és herflin is az eleje, úgyhogy kezd visszatérni a hitem :) Bár ez a két akkord elsőre kézreállt, ellentétben pl. egy C-vel, amitől sírhatnékom van...

2015. szept. 1. 00:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak igaza van, lassan és fokozatosan kell szoktatni a kezedet a játékhoz. Vedd úgy, hogy egy új sportba kezdtél bele, ott is vigyázni kell az izmok, ízületek terhelésére.

Először foglalkozz a nyújtással, bemelegítéssel, nem szabad kispórolni. Minimális fájdalom nyilván belefér, de alapvetően a szenvedésről kell szólnia a gitározásnak:)


Nyújtás, bemelegítés:

[link]


Gyakorlatok a fogólapon:

[link]


Ha most nincs is rá pénzed, érdemes félretenni egy drágább hangszerre, mert a kényelmesebb, keskenyebb nyakak sajnos a magasabb árfekvésben elérhetők.

2015. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Javítva: alapvetően NEM a szenvedésről kellene szólnia a gitározásnak.
2015. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Leginkább a barrés akkordok okoznak gondot ezeknek van mindig egy könnyitett változatuk, azt érdemes játszani amig nem megy a rendes, de ne feledkezz meg az igazi barrékról sem, ha megnőnek a kezeid, akkor fontos hogy ne csak az egyszerűsitett akkordokat tudjad. Ha meg olyan alap akkordok nem mennek, mint egy e-moll, akkor nem tudom mit lehet vele kezdeni. A jobb gitároknak vékonyabb a nyakuk, és domború a fogólapjuk, és igy könnyebb az akkordjáték.

Tényleg fokozatosan kell csinálni, mert nagyon durva inszalaggyulladásod lesz tőle.

2015. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azért ez megnyugtató :)

E-moll, D, G első pillanattól kézre áll, kis odafigyeléssel, a C nyögve, és zajosan, akárhogy igazítom a kezem. Az F-et nem is mertem még megpróbálni...

2015. szept. 2. 20:54
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként eddig ezt a csatornát találtam a leghasznosabbnak: https://www.youtube.com/channel/UCBNkm8o5LiEVLxO8w0p2sfQ
2015. szept. 2. 21:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok hasznosat nem tudok írni, csak egy cipőben járunk, mivel én is pár napja gitározom, szintén JustinGuitar videói alapján, és csak annyit tudok írni, hogy nyugi és kitartás:) Lehet, hogy a kisebb kezed miatt hosszabb idő lesz megtanulni, de biztos te is meg tudsz! Nekem első blikkre az válik be, ha többször kevesebbet gyakorlok, de akkor tényleg ott vagyok agyban. Vannak ilyen kattanások, vagy 'aha- pillanatok', mikor beugrik, hogy hogyan is kéne a dolgot, akkor olyan akkordváltásokat lenyomok, hogy csak na:D Én mindig abban a pillanatban hagyom abba, mikor végre jól megy, és így szerintem ez memorizálódik az agyban.

Emellett járok tanárhoz is, de szerintem ezek olyan dolgok, hogy mindenkinek magának kell ráérezni, esetleg a tanár segíteni tud, és a hibákat kijavítani. Szóval hajrá!:)

2015. szept. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!