Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő után kéne tudnom...

Mennyi idő után kéne tudnom "jól" gitározni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem valami agyas kérdés, meg hogy a hangszer tanulás egyik alapja a türelmesség, de már 8. éve gitározok, ebből 5 évet klasszikuson tanultam tanárnál, és 3 éve elektromoson játszok magamtól. Nyolc év alatt szerintem már azon a szinten kéne, hogy legyek, hogy a legtöbb számot (főleg metállal próbálkozok) el kéne tudnom játszani különösebb kihívás nélkül.


Én türelmes vagyok, és gyakorlok rendszeresen, próbálkozok ilyen - olyan technikákkal is, és élvezem is a gitározást, de mégis az van, hogy ha már egy gyorsabb akkordváltás van egy számban, vagy tremolo picking (folyamatos, gyors pengetés) közben kell gyorsan húrt váltani, mert két hangot egyel lentebbi húron kell játszani mondjuk, akkor az már nagy gondot okoz, a szóló részekbe meg bele se tudok kezdeni...


8 év után is úgy érzem, hogy ott tartok mint valaki aki fél éve kezdte...



2015. szept. 16. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Mind az 5 év klasszikus gitár, mind a 3 éve otthoni prüntyögés fejlődés szempontjából 0, tehát kb tényleg ott tartasz, mint valaki egy jó tanárnál fél év után.
2015. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor mit kéne tennem? Egyetlen gitártanárt nem ismerek, aki tanít elektromost... Meg 17 évesen nem gáz elkezdeni újra tanárhoz járni??
2015. szept. 16. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

A. Keresel egy tanárt és elmész hozzá. Gáz az anyagok légnemű halmazállapota. Azon kívül semmi sem gáz.

B. Elkezdesz otthon hatékonyan tanulni és gyakorolni, rendszeresítve, kitűzött elérhető célokkal, metronóm mellett.

C. Hagyod a fenébe az egészet és prüntyögsz továbbra is.

2015. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mint azt fentebb említettem, a környéken egyetlen gitár tanár nincs aki tanít elektromoson is játszani.. Internetről szerinted lehetséges megtanulni? Tudom, hogy neten már minden megtalálható, meg ilyesmi, de csak internet segítségével, meg szorgos gyakorlással el lehet ugyanazt érni, mint tanárral?
2015. szept. 17. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

A "környéken egyetlen gitártanár sincs" meg az "egyetlen gitártanárt sem ismerek" messze nem ugyanaz.

Internetről is meg lehet tanulni, mint írtam is, csak jóval nehezebb és nagyobb elszántság kell hozzá.

Csak rajtad múlik, senki máson.


Lepontozgatni meg anyátokat pontozzátok vorsonos, gitárprós vérpistikék.

2015. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én felpontoztalak :)

Először azt írtam nem ismerek a környéken gitártanárt, de még tegnap este elég alaposan utána néztem a dolgoknak, meg megkérdeztem pár embert, és úgy néz ki tényleg nincs a környéken. Igazából ha azt nézzük, hogy mikor elkezdtem elektromosozni, az akkori tudásomhoz képest most nem állok rosszul.

Metronom helyett dobgépet szoktam használni inkább, picivel izgalmasabbá teszi a dolgot..

Rendszeresítés alatt azt érted, hogy meg kell szabjam, hogy melyik nap mettől meddig foglalkozzak gitárral?

2015. szept. 17. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Legtisztabb, ha felveszed videora ahogyan jatszol, s felteszed nyilvanosan vagy privatba kuldozgeted ( te dontesed ). Az alapjan el lehet donteni, mi a baj a jatekoddal.
2015. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8 év ugyan elég sok idő, ennyi idő alatt már profi szintre is el lehet jutni, de ez attól függ mennyit foglalkozol vele.. nem mind1 hogy napi 1 órát vagy napi 8 órát gyakorolsz és az sem mind1, hogy hogyan töltöd el a gyakorlást... ha az 1 órából 40 percet játszod a számokat amiket már tudsz és 20 percet szánsz tényleges gyakorlásra, új dolgok tanulására, akkor az a 8 év nem is olyan sok.


Én azt tanácsolom, hogy tűzz ki magadnak kisebb célokat, és azokkal foglalkozz. Pl. ha nem megy az akord váltás, akkor gyakorold azt.. ha csak napi 15 percet szánsz rá egy héten keresztül, akkor garantáltan menni fog. A lényeg hogy ne kezdj bele olyan számok tanulásába amik túl nehezek, mert annak úgy is az lesz a vége hogy feladod..

A gitár tanulás nem mindig élvezetes, sokszor kell unalmas, monoton gyakorlatokat végezni, de ha valóban türelmes vagy, akkor nem lehet velük gond..


Amúgy meg 17 évesen még rengeteg időd van megtanulni, akár internetről is vagy tanár segítségével (nem, nem gáz) de azt ajánlom, hogy ha valóban érdekel akkor ne pazarold az időd... most még középsulin sok időd van, de egyetem/munka mellett már egyre kevesebb lesz..

2015. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban, ha úgy vesszük túl sok időt nem fordítottam a tényleges gyakorlásra. Ez a kis célok kitűzése dolog meg jó ötletnek hangzik. Úgy néz ki reform lesz :D
2015. szept. 17. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!