Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyem húr való Romanza R-390...

Milyem húr való Romanza R-390 gitárra?

Figyelt kérdés
Amikor vettem (kéz alól) akkor sárga színű réz húr volt rajta. Amikor elszakadt egy húr bementem a hangszerboltba ott azt mondták naylon húros így vettem olyat. Lecseréltem behangoltam de nem volt olyan szép hangja mint az elötte lévővel. Vettem rá réz húrt ez kicsit inkább pirosas réz húr és mintha vastagabb lenne ezzel viszont szép hangja van viszont megint elszakadt a legvékonyabb húr. Milyet érdemes rá venni, hogy nagyon szép hanga legyen és könnyebben fogható legyen (ne kelljen szorítani)? Fém húrt vagy naylon-t?

2015. szept. 19. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Fém húrt egy esetben érdemes feltenni: Ha tönkre akarod tenni. Leszakítja a húrlábat, elgörbíti, letépi a nyakat.

Nylon húr való rá, semmilyen más.

Ha nem tetszik a hangja vegyél fémhúros gitárt inkább.

2015. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első jól mondja, csak nylon, ha fémet raksz rá, az simán okozhat maradandó kárt a gitárban, mert egyszerűen szerkezetileg nem a fémhúrok jóval nagyobb feszítőerejére van tervezve. Az megtévesztő lehet, hogy a klasszikus gitárra (amilyen ez is) való húrszettekben a 3 mélyebb húr első ránézésre fémnek tűnhet, de ha jobban megnézed, látni fogod, hogy a magja az is nylon, csak a palástja (a rá tekercselt vékonyabb huzal) fém. Egyébként a nylonhúrt általánosságban könnyebb lefogni, de a fémhúrosnak élesebb hangja van, hogy ki mit tart szépnek, az meg relatív.
2015. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy naylon.
2015. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem az mindegy, hogy milyen húr van rajta csak legyen könnyen lefogható ne kelljen szorítani és szép hangja legyen (spanyol stílusú dalokat játszok ha ebből érthető a "szép hang")
2015. szept. 20. 00:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Látom az előző 3 válaszból semmit nem értettél meg. El lett mondva, hogy az, hogy kinek melyik tetszik jobban (a fém vagy nylon), az szubjektív. És az is el lett mondva, hogy ha fém húrt teszel rá, akkor tönkre fog menni a gitárod. Szóval neked mindegy, csak szépen szóljon? Oké, akkor tegyél rá fém húrokat, megnézem mennyi időt fog kibírni a gitár... Egyébként spanyol/flamenco stílusra általában nylon húrt szoktak használni, úgyhogy cseréld szépen vissza, én nem akarok neked rosszat, ezért írom hogy cseréld vissza. Ha fém húrosat szeretnél, akkor vegyél fémhúros gitárt, ennyi.
2015. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!