Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a glam-metal...

Mi a különbség a glam-metal (más néven hair-metal), valamint a NWOBHM között?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Alaposan tájékozódtam, mielőtt feltettem a kérdést -gyakorlatilag évek óta nem tudom rá a választ, miért nem szinonímának tekintik a zenekritikusok a kettőt, miért ragaszkodnak ahhoz, h két külön stílusról van szó-, és a jelek szerint nagy az átfedés a két stílus között. Engem az érdekel, mi az a kevés eltérés közöttük? Vannak zenekarok jócskán, akiket ide is, oda is sorolnak egyszerre.
2015. szept. 20. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
az előbbi a blues-os behatásokkal van teli, míg a újhullámos brit metal zene a punk-hoz áll közelebb.
2015. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vélemény közlését, bár nem tartom reálisnak, főleg a mondatod első felét. Ugyanis a korai metálokhoz közel eső blues behatású stílus a hard-rock, amiből a heavy metal nőtte ki magát, abból meg a glam-metál, és a NWOBHM, még a hetvenes években (természetesen részben más stílusokkal való ötvöződéssel, pl glam-rock, stb).


A kérdésem továbbra is áll, várom a számomra "fehér foltra" a választ, mivel vannak még rések a vonatkozó ismereteimben, a kérdésem vonatkozásában, ami miatt nem tiszta számomra a kérdésemben említett két stílus közti egyértelmű eltérés mikéntje.

2015. szept. 28. 15:58
 5/11 anonim ***** válasza:
feladom, tessék [link]
2015. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

röviden és tömören:

A glam metal szar, minden más metal jó

2015. szept. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Amit linkeltél, azt írja, amit én is mondok. A proto-metál (korai heavy-metal) zenekarok, akik többnyire még hard-rock-ot játszottak, és csak helyenként jelentek meg olyan számaik, melyek a későbbi metal műfajt előlegezik meg.


Gyakran blues-os témákat alkalmaztak, főleg riffekben - ezeket nevezték hard-rock-nak; a többi, újító, már metal-nak mondható számaikban eltávolodtak a blues elemektől - azon számaikról állíthatjuk, hogy heavy-metal stílusúak, de nyugodtan mondhatunk még azokra is, hogy hard-rock) a legtöbb hetvenes évek elejire értem).


Ekkor még csak nyomokban volt előszele mind a glam-metal-nak, mind pedig a NWOBHM-nak.


#6

Nem a kérdésre válaszoltál.

Nem a glam-metal és a többi metal közti különbség érdekelt, hanem a glam-metal, és az avval ÁTFEDÉSBEN levő NWOBHM közötti különbség. tehát épp az a bizonytalanságom, hogy mi e kettő stílus közötti PICI eltérés.


(Érted, ha neked nem tetszik a glam, az összes többi igen, abban van némi önellentmondás, mert az NWOBHM is a többihez tartozik, azonban nagyon hasonló a glam-hez, és pontosan ez utóbbi tényezőt hangsúlyoztam ki a kérdésemben.)

2015. okt. 1. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. figyelmedbe ajánlom még a heavy metál története sorozatot..és abban a 4. rész szól a NWOBHM ről
2015. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha jól tudom
2015. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondom, azokat már évekkel ezelőtt átnéztem. Épp ezért tettem fel a kérdésem, mert nem tudom, miért erősködik a legtöbb médium, hogy a NWOBHM és a glam-metal alapvetően két külön stílus volna. Máig nem látok különbséget a kettő között, és hivatalosan is elég sok zenekart sorolnak egyszerre mindkettőhöz.
2015. okt. 4. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!