Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám a zenei hallásom...

Hogyan tudnám a zenei hallásomat javítani?

Figyelt kérdés
Szóval zongoráztam 4évet, 1et furulyáztam és most hobby szinten gitározok itthon. Imádok zenélni. Számítógépen is több zenét összeraktam már de ha lejátszanak nekem egy random hangot, nem tudom megmondani, hogy melyik az. Hogyan tudnám ezt fejleszteni? Mások ennyit se tanultak zenét, mint én, de simán megmondják... :/

2015. szept. 20. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Sehogy. Abszolút hallásnak hívnák, és ez egy képesség, amit nem lehet kifejleszteni. Vagy meg van benned, vagy nem. Rengeteg zenésznek nincs abszolút hallása, nem ezen múlik hogy milyen zenész vagy.:)
2015. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hála istennek. Megnyugtattál. Köszi :D Mondjuk azért nem jönne rosszul, de mindegy.
2015. szept. 20. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát az tény hogy jó lenne, de nem vagy hátrányban.
2015. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A relatív hallásodat mondjuk tudod fejleszteni, de az teljesen más, mint az abszolút.
2015. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyakorlással sztem kialakítható az abszolút hallás is.
2015. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogyis...


Legfeljebb pseudo-pp, azaz van egy dallam, zene, akármi, amit fel tudsz idézni, tudod, milyen hangnemben van és ahhoz viszonyítasz, de a relatívat érdemesebb fejlesztened mint a kamu-pp-t, jobban segít megérteni, hogy működik a zene.


például hallgass ilyesmiket (kotta nélkül) és kövesd az akkordszerkezetet fejben

[link]

2015. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az emberek jelentős részében megvan az abszolút hallásra való képesség, és ők ki tudják "fejleszteni" magukban. Igyekezz minél gyakrabban meghallgatni az A hangot a gitárodon. Jó esetben előbb-utóbb fel is tudod idézni. Vagy bejön, vagy nem, ha nem, akkor se legyél elkeseredve, a relatív hallás sokkal fontosabb, és az fejleszthető.

2015. szept. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!