Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan hozzam ki a gitáromból...

Hogyan hozzam ki a gitáromból a kívánt rock hangzást?

Figyelt kérdés
Üdv! Néhány napja vettem egy Cort X1-es gitárt, és egy Marshall MG10CF kombót hozzá. Az alábbi videóban( https://www.youtube.com/watch?v=zpIMEdvjdmw ) 3:40-nél van a kívánt hangszín, amit szeretnék, a kombón mindent úgy állítottam be, mint a videón, a gitárom normálisan be van hangolva, mégsem úgy szól, ahogy a videóban is van. De több videósnak is úgy szól, ahogy az alábbi videóban is, ezért nemértem, mit kellene tennem. A tremoló kart, amit kaptam a gitárhoz, nem használom, őszintén szólva nemtudom mire jó, fel sem szereltem rá, viszont nem hiszem, hogy ez számítana ilyen téren, de azért leírtam. Szóval mégis mit tegyek? ui.: Teljesen kezdő gitáros vagyok.

2015. szept. 22. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Se nem a gitár, se nem az erősítő hibája.

Ez azért van, mert nem tudsz gitározni, a hang legnagyobb része ugyanis a kézben van, nem a cuccokban.

Majd ha sokat gyakorolsz, pár év múlva jól fog szólni.

2015. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg sem fordult a fejemben igazából, hogy bármelyik hibája is lenne, ár-érték arányban igyekeztem a legjobbakat venni. Csak egyszerűen nem tudom, hogy mégis hogyan csinálják ezt a hangzást:o de ezekszerint akkor csak gyakorolnom kell
2015. szept. 22. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Az általad megjelölt rész egy elég egyszerű tompított riffelés, szerintem ennél nincs olyan nagy szerepe a kéznek, mint egy bonyolultabb témánál. Viszont azt nem lehet tudni, hogy az erősítőn kívül még milyen elemeket használtak a felvételi láncban a videóhoz: mikrofon, keverő, hangkártya, utólagos effektek stb. - ezek mind beleszólnak a végleges hangzásba. A gitárban is lehet más elektronika, mint a tiedben.

A többi beállítást is kipróbáltad? Azoknál sikerült leutánozni a demóban hallható soundot?

Szerintem egyébként írd meg a kérdésedet a felvétel készítőinek, ha rendes arcok, lehet hogy megadják a többi paramétert, amiket az elején felsoroltam.

2015. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, az összes módon kipróbáltam, de sohasem úgy szolt, ahogy a videóban bárhol:o talán a legelején, mikor még a videóban nem overdrive-on használták a kombót, akkor hasonlított nekem is rá, persze nekem is clean channelen. Viszont Overdrive-on egyszerűen nem tudom elérni ezt a hangszínt:o
2015. szept. 23. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy-két év tekergetés után fogsz jól közelíteni a hallotthoz, és addig ezzel kelsz, ezzel fekszel. Tök egyszerű meg minden, nagyokat szólózni is egyszerű, legalábbis senki nem esett még össze felénél, hogy nem bírja... Csak ugye kitartó gyakorlással át kell emelni a mezei fütyörészés nehézségi fokára...
2015. szept. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!