Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » N+1. milyen basszusgitárt vegyek?

N+1. milyen basszusgitárt vegyek?

Figyelt kérdés

17 évig tanultam zeneelméletet és 13 évig klasszikus gitárt, de már mikor óvodában belecsöppentem ebbe az egészbe, már akkor tudtam, hogy basszusgitár lesz a vége, és ennek most jött el az ideje.

Az a baj, hogy az ég világon semmit nem tudok ezekről a hangszerekről.

Mindenféle stílusban szeretnék játszani, tehát a bossa nován keresztül egészen a funkon át a free jazz-en keresztül, a chiptune-t sem kihagyva megérkezve a sikítozós power metálig vagy a technikus melódikus progresszív death metálig...

egyszóval mindent!

Persze tudom, hogy a stílusok valamelyest másfajta gitárokat igényelnek és nyilván nem is az első, starter kit basszgitárommal szeretném a zene minden stílusát elsajátítani - kezdésnek milyen szettet ajánlotok, ti, basszgitár guruk?

Nem szeretnék nagyon nagy költségeket belefektetni, egyelőre, szeretnék megismerkedni a hangszerrel először és valami minimális profizmust elsajátítani, ahonnan már van értelme komolyabb hangszer felé kacsingatni.


A válaszokat köszönöm :)



2015. szept. 23. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Basszgitárgurunak a legkevésbé sem mondanám magam, de a zenésztársam most vett egy CORT ACTION-JJ OPB-t. Vagy ha van rá pénzed, a Cort Gs Punisher 2-t is dícsérni szokták.
2015. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Cort GB sorozata is jó, már a 34A (belépő modell) is egész változatos hangzásokat tud.
2015. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kezdésnek egy Jazz Bass tökéletes. Az ilyen katyvasz Cortokat hanyagolnál eleinte. Ha majd tudod pontosan mit keresel akkor lehet esetleg ezekben gondolkodni, de addig megmaradnék a klasszikusabb basszereknél. Nem tudom mennyit szánsz rá, de egy Sqier Vintage Modiefied Jazz Bass-nél nem igen érdemes alább adni. Ha viszont valami nagyon budget cucc kell akkor szét lehet nézni a Cortok meg Sx-ek háza táján.
2015. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!