Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan csatlakoztassam a...

Hogyan csatlakoztassam a zajzárat az erősítőhöz és a gitárhoz?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy Joyo Noise Gate zajzárat. Viszont nem vagyok benne teljesen biztos, hogy megfelelően kötném be. Egy Peavey Envoy 110 kombóm van, amin egy bemenet van, ahova kötni lehet a zajzárat (illetve ezt mondták a hangszerboltban, ahol vettem. Ebből kifolyólag is van az, hogy nem minden zajt tud teljesen kiszűrni). A gitáromat alapjáraton a high gain bemenethez szoktam csatlakoztatni. Az elképzelésem az volt, hogy a gitár kábelját a zajzáron az Inputhoz, a kombót pedig a zajzárhoz kapott kábellel az Outputhoz dugom be, és így a high gain bemenethez ugyanúgy. Jó az elképzelésem? Vagy kellene változtatnom valamin? Elnézést egyébként, de ilyen téren még abszolút kezdő vagyok a gitározáson belül, és inkább biztosra mennék, mint elrontsak valamit :D

2015. szept. 25. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak így tudod bekötni, úgyhogy nem nagyon van más választásod.
2015. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor valamit viszont mégis elronthattam, mert így meg nem szól egyáltalán :/
2015. szept. 25. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Elem van benne/adaptert dugtál rá?
2015. szept. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem az erősítő leírását, és nem nagyon jöttem rá, melyik bemenetet javasolták a zajzár pedálhoz. Az előlapon van két input, hátul meg fejhallgató, remote switch és speaker emulated direct output. Ezek közül nekem egyik sem tűnik alkalmasnak ahhoz, hogy az erősítő és a hangszóró között zajszűrő effektet fogadjon:-/ De lehet, hogy van aki jobban ért hozzá.
2015. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég csúnya lenne végfok és hangszóró közé zajzárat kötni...
2015. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az még működhetne (talán), hogy az előfok és a végfok közé kerüljön zajszűrés, hogy az erősítő torzítójából adódó zajokat csökkentse. Effect loop viszont nincs a motyón.
2015. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mi kövezkezik ebből?
2015. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!