Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért kevesebb a rocker...

Miért kevesebb a rocker mostanában?

Figyelt kérdés
Üdv! Nem csak a rockerekre gondolok, hanem metálosokra is. Úgy 10 éve (mikor elsős voltam :D) akkor pályaudvaron, utcán, iskolában egy csomó ilyen punk, rocker stb. arcot láttam. Most pedig havonta egy kettőt látok akkor sokat mondtam. Egy megyeszékhelyen lakom egy közepes városban. De akkoriban nagyon sok ilyen embert láttam, ma meg szinte nincsenek. 16/f

2015. okt. 6. 22:39
1 2 3
 1/21 duakau ***** válasza:
14%
Ma már semmilyen szubkultúra sem nagyon képviselteti magát. Egyetlen, vezérlő irányzat van, annak saját divata, szokásai, stb. Ma már mindenki ugyanolyan szinte, pl. rólad is 65%ra be tudom tippelni, hogy ecsethajad van, de mivel valószínüleg rokker vagy a maradél 35%ot meghagyom a hosszú hajnak :). Szomorú, de ez van.
2015. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Rövid hajam van de nem ecset. Mosáson és a reggeli fésülködésen kívül nem csinálok vele semmit. Általában rockot, power metált hallgatok.
2015. okt. 6. 23:49
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
A rock, a metál halott. Egyszerűen kiöregedett az a generáció, aki ilyen zenéket hallgatott, és nincs utánpótlás (vagy csak minimális). 20-30 évvel ezelőtt menő volt rockernek, metálosnak lenni, metálos arcokkal az utcán bandázni, ma meg már inkább ciki (már 10 évvel ezelőtt is az volt). Az a generáció, akinek a zenéi ezek, az most ingben, nyakkendőben, kötött pulcsiban dolgozik egy irodában és tartja fenn a 2-3 gyerekes családját. A mai fiatalok már nem hallgatnak ilyen idejétmúlt, elöregedett zenei stílusokat.
2015. okt. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%

Úgy kb 2005 óta már egész jó elektronikus zenék jönnek ki, és sokkal befogadhatóbb kategoria mint a rock. Rengeteg a pc-s játék, ami az emberek fantáziáját veszi el (ezért van inkább core zene ami az emberi kapcsolatokról, néha politikáról szólnak). Ahogy a társadalom fejlődik, a bonyolultabb dolgok úgy tűnnek el. A legendás bandák megmaradnak legendák, és senki se váltja fel őket :)

Másik része, hogy nagyon kevés már a kiaknázatlan lehetőség a rockban/metálban. Ha valaki elkezdene egy bandát saját ízlése szerint, legalább 3 másik híresebb együtteshez lehetne hasonlítani, amit az emberek szívesebben hallgatnak...

2015. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
azért mert manapság főleg csak az elektronikus zenét adják, alig születnek már új rock együtesek . azért is mert mi ellen lázadni úgy mint régen....
2015. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Régen több volt a rockzenekar.
2015. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
lehethogy megfogyott, de szép számban ismerek metálosokat, akik nem is öltözködnek úgy mint a metálosok, és akkor neked se tűnik fel. gondolj bele a groove metalosok majdnem úgy öltözködnek mint a hip-hop-osok.
2015. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A zenei stílusok is úgy változnak, mint a művészeti stílusok. Mindnek megvan a maga korszaka. Lehet, hogy vannak, akik megmaradnak egy-egy régebbi stílusirányzatnál, mások tövábbviszik a műfajt, átformálva azt az új igényekre, de az akkori, 1o-2o-3o évvel ezelőtt divatos irányzat lassan eltűnik.


Ahogy a többiek is írták. Azok a fiatalok, akiket te 1o évvel korábban láttál rocker szerelésben bandázni, ma már többségben családfenntartó, dolgozó felnőttek. Új generáció pedig már nincs annyira, mert az emberek többsége a most divatos zenékért rajong a régiek helyett.

2015. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít neked rocknak? Sok ember fogalomzavarban szenved és csak azt a nagyon kemény, szinte már metálos zenét tartja rocknak. Én viszont inkább a Google-nek hiszek, ami mondjuk a Fall Out Boy-ra is azt írja, hogy rock. Nem az a kemény fajta, de rock. Sokan viszont ezt nem ismerik el, és csak sz@rozzák, hogy nem is az... I don't care. ;)

Egyébként meg nem mindenkin látszik, hogy rocker, attól még hogy szereti a rockzenét, nem feltétlenül öltözködik úgy. Meg a rocknak is vannak különböző alműfajai, indie rock, alternatív rock, pop-rock. Szerintem aki rám néz, meg nem mondaná, hogy szeretem ezeket a zenéket. (szoknya, blúz, nyakláncok, gyűrűk, smink)

2015. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Mert rájöttek az emberek,hogy a zenei ízlésnek nem kell kiütköznie külsőre feltétlen. ( Bajban is lennék ha valahogy olyan kényszer hajtana, hogy látszódjon rajtam, hogy Lordit is hallgatok még néha)Én is rockot és bluest hallgatok legszívesebben mégse nagyon tudnád megmondani rólam az utcán, mert az öltözködésem semmilyen formában nem tükrözi. Legtöbbször fekete vagy fehér pólóban, farmerban és adidas vagy vans cipőben vagyok néha még magassarkúban.A körmeimet vagy vörösre,szürkére vagy feketére festem,mert ezek jönnek be szóval nagyon "basic" vagyok. Aki ismer az úgyis tudja mit szeretek a többieket meg úgysem érdekli és nem is kell, hogy beskatulyázzanak, hogy én most hova tartozom, mert ha választanom kéne akkor kb. mindenhova.Minden zenei műfajban van 1-2 szám, ami bejön csak a legtöbbje rock vagy blues éppen ezért ezeket is hallgatom napi szinten.
2015. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!