Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az a bizonyos Kék Madár, amit...

Az a bizonyos Kék Madár, amit Tkyd rengetegszer meg Fanka is említett már, az mi?

Figyelt kérdés

2015. okt. 24. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki az a Fanka, nem ismerem Tkydet sem, de Maurice Maeterlincknek van egy ilyen című, rendkívül híres könyve. Opera is készült belőle, valamint egy musical film is, The Blue Bird címmel, George Cukor rendezésében, Elizabeth Taylorral.

Talán erre céloznak.

2015. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztosan. A boldogság kék madara.
2015. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Béke,boldogság,jó.tulajdonképpen a pozitív dolgok
2015. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
előttem válaszoló jól írta!
2015. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 veterán vas ***** válasza:
55%

A kérdező ismerheti a két említett khmmm...."előadót", de nem hallott még Maeterlinck-ről, Cukor úrról, és Liza mamáról. Kérdése arra utal, hogy semmit sem mond neki ez a cím, sem könyv, sem musical, sem film változatban. :(


Érdekes, hogy Julianna viszont nem tudja ki az a Tkyd és azt sem, hogy ki a Fanka, mégis adott egy tökéletes(!) választ.


(a hiányosságokért nem Juliannának van szégyellnivalója......)

2015. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnalom, nem tehetek rola h 17 eves koromra nem talalkoztam sehol vele. Most itt az iskolara gondolok leginkabb. Ha nem tanitjak, nem mondjak h olvassuk el, persze h nem hallunk rola. Akik mar kijartak az iskolat korabban, lehet azett ismerik mert akkor meg volt rola szo iskolaban, vagy csak muveltebb mint en 17 eves letemre. Maradjunk annyiban, hogy nem mi, diakok tehetunk rola, ha nrm vagyunk annyira muveltek es kulturaban jartasak, hiszen se a tvben se az iskolaban, se sehol nem tanitanak nekunk ilyeneket... mindenesetre orulok hogy feltettem ezt a kerdest itt, ezen az oldalon, igy en nem maradok ki abbol amibol sok kortarsam valoazinuleg ki fog. :)
2015. nov. 19. 19:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont lényeges, hogy 17 éves korodban így állsz hozzá a dologhoz.

Meggyőződésem, hogy a műveltség alapja a kíváncsiság.

Örülök, hogy vannak ilyen fiatalok is! :)

2015. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem videókazettán van egy kék madaras mesefilm, de neten nem találtam. Viszont itt egy másik. https://www.youtube.com/watch?v=lo6bSvYokcw

Fejleszd magad, a figyelmed, a helyes - írásod/fogalmazásod és a szókincsed! Ha nem is tudnám, rögtön az első G. találatban benne volt, de nem szégyen, ha valamit nem tudsz, hisz szomjúhozol a tudásra. Inkább kérdezz, mindig, bátran! A fejlődés, okulás alapfeltétele, ami velünk születik, csak sok esetben kiírtják belőlünk. Fanka is elmondja, tisztelet neki, és néked is! Egy másik alapfeltétele viszont, hogy jó forrásból, igaz, értékes, info.-t, érzéseket közvetítsenek felénk, úgyhogy jó az irány, figyelmedbe ajánlom még pl. a Punnany-t, Ismerős Arcokat, Denizt. (Wolfie, Deniz Fanka "tanítványa")

A TV-ben pedig általában csak "hakni megy", addig jó, míg van "szabad" internet. (2) Fanka elmondja, miért van ez így, ill., hogy a suliban miért nem tanítanak arra, amire kellene. Egyébként kortársak vagyunk.

2015. dec. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt, foleg Juliannanak, az utolso kommentelonek pedig uzenem, hogy Deniz az egyik kedvencem.:)
2016. jan. 6. 19:51
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Miért öregvas, mi a probléma a két khmmm... "előadóval"? Mindent meg nem ismerhet az ember, a csaj se ismert mindent, ilyen alapon neki is lehetne szégyellnivalója... a kérdésre tökéletes választ meg azért tudott adni, mert Fanka/Tkyd utalt a kék madárra, nem fordítva. Csak hát az a fránya sznobizmus, igaz? Mert ki kell emelni, hogy ti nem ismertek holmi rappereket, soha nem hallottatok róluk, ti csak a klasszikus operaműveket és hasonlókat ismeritek.
2016. febr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!