Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a rock/metal/ha...

Mi a különbség a rock/metal/harcore/metalcore/heavy metal stb-k között?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jártas ebben a zenei körben, de mostanában nagyon megtetszett. Tudnátok segíteni ebben a témában és pl. bandákat is "hozzárendelni" ?

2015. nov. 4. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Az én véleményem szerint, core zenében több a melódia mély hangolásban hörgés, vagy ének alatt(metalcore). Illetve jellemző még hogy kiemelik a súlyosabb ütemeket.

pl metalcore-ra:

https://www.youtube.com/watch?v=tptChkpxMoQ

A metál (amit én is inkább hallgatok) "atmoszférát" - hangulatot - teremt egy átlagos 5-6 percben, akár 4-5 külömböző riffekkel, sötétebb, komorabb hangzásvilággal. És pont ezért rugalmas műfaj. Valahogy nekem a core zene egy idő után rágottnak, unalmasnak tűnik. De ez saját vélemény, másnak meg valszeg pont fordítva...

pl metálra:

https://www.youtube.com/watch?v=8c3L0bqUnao

Rock könnyebb zenét képvisel. Erre nem tudok hirtelen példát, bocs.

2015. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Rock: pl ACDC. általában egyszerűbb riffek, dallamosabb, vidámabb

metal: rengeteg alfaja van, a heavy metal is egy alfaja. Ezekben általában sokkal több a gitárjáték, bonyolultabb, de ezek is az alfajtól függenek. a speedmetal gyorsabb, a black metal sokszor lassabb, "vontatott".

az ilyen hárdkór meg "metal"core meg az ilyen egyéb core hülyeségek pedig általában abból állnak, hogy egyszerű, gyorsabb pengetés, ugyan azok az unalmas egyszerű riffek, mivel a gitártudásuk közel 0-hoz, sikítozva énekelnek, NEM hörögve. a Blackmetalosok hörögnek, ezek azt próbálják utánozni, de nagyon rosszul. Manapság ez sajnos sokkal elterjedtebb, pedig a metalnak a közelébe sem ér.


kedvenc metal bandáim: Thrash metal: Destruction, Mobydick, Sodom, Kreator, Slayer

Speed metal: Dragonforce, Steel Attack, Powergod, Demona

Heavy metal: Iron Maiden, Judas Priest, ManOwaR, Pegazus, Hammerfall

Power metal: Helloween, Sabaton

Folk metal: Korpiklaani, Arkona

Death metal (+ Viking metal): Amon Amarth, Death, Arch Enemy

Black metal: Gorgoroth, Christian Epidemic

2015. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2-es próbáltam kicsit visszafogottam írni a core-ról, dehát kimondtad helyettem... :D
2015. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajajaj... a tényeknek így ellentmondani, mint páran...

Rock: könnyedebb műfaj??

"Rock: pl ACDC. általában egyszerűbb riffek, dallamosabb, vidámabb

metal: rengeteg alfaja van, a heavy metal is egy alfaja. Ezekben általában sokkal több a gitárjáték, bonyolultabb"


Na ne már...


Először is: a rock -on belül is rengeteg stílus van, a komortól a súlyosabbaktól, az elvontabbakon, komplexebben át, az egyszerűbbekig.

Akár a metal esetén.


Imádok rengeteg féle metal stílust is, félreértés ne essék. Én most a tényekről beszélek.


A szubjektiv zenei ajánlatokra most egyelőre nem térek ki, majd egyetlen példám lesz, a fent valaki által emlegetett core egyszerűségének cáfolására, mert féligazságot írt az illető: vannak egyszerűbb, és komlexebb core-ok is.


Maradok az objektív megközelítésnél jelen hozzászólásomban.


A rock ráadásul megelőzi időben a metal stílusokat.


A core-on belül is rengeteg stílus van.


Ráadásul kombinálódott is idővel sok féle core, rock és metal stílus, egymással (egymással is).


A legbonyolultabb ütemképletek és ritmusok sokszor core kombinációban jellemző. Pl kíséreltező metál, tehát experimental metal stílusú zenék között sok a core elemek használó, ám de rendkívül komplex ütemvilágú zene!


Példa:


A Meshuggah zenekar, 1995 óta, főleg 1998 óta alapvetően kísérletező metal, de extrem metal stílusokon belül (mathcore, death-metal elemeket is haszálnak).


Tény, hogy az utóbbi években, kb 2005 óta jelentősen egyszerűsítettek zenéjükön, akár az 1995-ös lemezükön, de még így is egyfajta matek-metálnak is mondható zenéjük (math-metal, mathcore).


(1995 előtt még kialakulatlanok voltak, némi Metallica hangzást kevertek saját ötleteikhez.)


1998:

Meshuggah - New Millenium Cyanide Christ:

https://www.youtube.com/watch?v=4A_tSyJBsRQ


___________________



Rock:


Az 50-es évek vége óta beszélhetünk rock zenéről, a rock and roll stílus az egyik közveteln eredetük, valamint a folk elemek közül a blues (afroamerikai gitár centrikus folkzene).


A 60-as évek végén megjelent az "elszállós" és egyúttal nem ritkán több féle korábbai stílust magába olvasztó psy-rock (pszichedelikus rock), és evvel egyidejüleg a KOMPLEX progresszív-rock stílus (prog-rock).


A 80-as évek goth-rock, dark-wave, industrial-rock stílusai általában komor, rideg hangzást mutatnak fel, ezen stílusok között egyébként nagy az átfedés. (Kicsi az eltérés.)

Ezek áltaában egyszerű stílusok, virtuozitástól áltaában mentesek.

Azonban eredeti, sajátos a hangulatuk, atmoszféréájuk. (Számos metal stílus alapköveim.)


Math-rock: szekesztésben többé-kevésbé komplex stílus, a 80-as évek végén jelent meg nagyjából.


Több, mint száz alapvető metal stílus, és több, mint száz alapvető rock stílus illetve kombináció létezik. Alstílusokkal együtt több, mint kétszáz.


(És akkor nem szóltunk az eletrkonikus zenékkel, népzenékkel stb való kombinálódásukról, de most nem is kombinálódás a lényeg, hanem az eredeti rock, és eredeti metal stílusok, azokról írtam egy viszonylag átfogóbb képet.)


Léteznek tehát egyszerűbb és komplexebb rock stílusok, valamint egyszerűbb és komplexebb metal stílusok is.


Mind a rock, mind a metal stílusok gitár alapúak, ez a KIINDULÓ lényegük, legalábbis hangszerelésben, bár léteznek komplex, gitármentes, billentyű-centrikus rock zenék is (pl ELP).


A rockból nőtte ki magát a metal (időrendben első stílusa a heavy-metal), konkrétan elsősorban a hard rock-ból, ami utóbbi a 60-as évek közepén jelent meg. (De idővel pl psy-rock elemeket is átvett a metal, ilyen pl a post-metal stílus.)


A korábbi gondolatközlők tehát több helyütt a tényeknek mondtak ellen, valszeg ismerethiányukból eredően.

Elsőre elég ennyi, a kiigazításhoz, hogy komplexebb képet mutassak neked, kérdező.

2015. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért mi ha nem könnyebb zene mint a metál? ... Nem magára a műfajra gondoltam, hanem összehasonlításképp írtam. ctrlc ctrlv
2015. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2015. nov. 8. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!