Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan fogjak hozza otthon...

Hogyan fogjak hozza otthon megtanulni gitározni? Melyek az első lépések (azon kívül, hogy vegyél gitárt)? Nyitott vagyok mindenre!

Figyelt kérdés

Ezelőtt 2 évvel vásároltam egy fémhúros gitárt, viszont a kezdeti kudarcok után abbahagytam (itthon próbálkoztam). Viszont most újból nekivágnék és ebben kérnék segítséget. Hogyan érdemes kezdeni? Melyek az első lépések? Nem szeretnék profi lenni, de így családi vagy baráti körben szívesen játszanék egyszerűbb dalokat vagy esetleg gyerekdalokat.

Hallásom van, mivel óvó-tanító szakos vagyok és elengedhetetlen a zenei hallás, ritmusérzék, alap zenei ismeret. Esetleg oldalakat tudtok ajánlani? A gitáregyetem.hu már legalább 100 e-mailt küldött, mivel feliratkoztam rá már nagyon rég, de tudom ez nem elegendő. Ezért kérem segítségeteket. :)


Azért nem megyek gitártanárhoz, mert nem szeretnék költeni rá, nem akarok profi lenni. :)



2015. nov. 10. 18:17
 1/5 anonim válasza:
youtube segit.
2015. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Ha intenzíven gyakorolsz, akár egy pár hónap alatt megtudsz tanulni alap akkordozós számokat. Ha megtetszik egy szám, ami egyszerű, csak megnézed az akkordjait és megnézed hogy kell lefogni ezeket az akkordokat, hozzá hallgatod a számot és kb. ennyi. Vagy "megtanulsz" tabot olvasni. Csak elhatározás és gyakorlás kérdése, ennyi az egész, tényleg nem egy bonyolult dolog.
2015. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

óvó-tanító szak meg a zenei érzék muhahahaha

Először kezd az alapokkal pengetés lefogás, aztán akkordok akkord váltás skálák. Ezek már elegendőek alap gitározáshoz és nem is túl bonyolultak, csak az elméleti alapokat kell tisztában lenni, akkor meg ha már érted mit kiért kell, akkor nem fogod feladni két hét után mert nem sikerül a Paradise City introját eljátszani.

2015. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt mondom a gitáregyetemet hagyd a fenébe! Hozzá nem értő fölényeskedő csávó csinálja, csak a pénzre hajt, nem tanit meg semmit, olyan tipikus kamu szövegekkel veri át a kezdőket mint a tanulj meg egy hónap alatt gitározni, játszd a kedvenc dalaidat stb.

Vannak azok a zenék amiket szeretsz, szeretnél eljátszani, megnézed az akkordjait, és ha kell segitség a pengetésben, akkor egy cover videóról lelesed :P

Ha a zenei alaptudásod megvan, akkor már csak a skálákkal kell tisztában lenned, legalább a moll és a dúr skálákkal. Onnantól csak gyakorlás és elszántság kérdése.

Amúgy youtuberól nagyon sok mindent meg lehet tanulni, főleg külföldi zenéket. Magyar zenékről csak gitáregyetemes videókat találni. (Az meg rossz)

2015. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 16. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!