Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség játszástechnika...

Mi a különbség játszástechnikailag az elektromos és az akusztikus/elektroakusztikus gitár között?

Figyelt kérdés
már gitározok 4 éve és elektroakusztikus gitárt használok. De ha netán venni szeretnék egy elektromos gitárt mire számítsak? mert tulajdonképpen gitár-gitár olyan más nem lehet rajta játszani de mégis talán van valami játszástechnikai különbség? ha igen, mi? vagy egy olyan dalt amit eltudok jászani akusztikuis gátáron azt egy az egybe átviszem elektromosra és csak hangzásban lesz különbség?

2015. nov. 23. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem sok különbség van, gyakorlatilag szinte semmi. Talán annyi hogy a kötések, legato-k, tappingek jobban kijönnek egy elektromoson, viszont ha már egy tényleg jó minőségű, drága akusztikusod van, akkor teljesen ez sem igaz.
2015. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Picit vékonyabb, illetve keskenyebb a nyak, szóval először fura lesz az akkordokat fogni. Pengetőt hasznos használni hozzá, mert "keményebbek" a húrok. De amúgy mindent el lehet rajta játszani.
2015. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mikor rákötsz az elektromos gitárra egy torzító pedált, majd meglátod mi a különbség :) Ha csak tiszta hangszíneket használsz, akkor a technika ugyanaz. Az hogy egyiken könnyebb tappingolni mitn a másikna, az nem jelent különbséget. Ha torzított hangszínt használsz, akkor egész más technikák vannak úgy lefogásilag, mint az akkordokat illetően.
2015. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg persze a pengetés is egész más torzított hangszínnél.
2015. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

3# Ne haragudj, de ezeket a hülyeségeket hol hallottad? Rég láttam ennyi marhaságot összehordani.


"Az hogy egyiken könnyebb tappingolni mitn a másikna, az nem jelent különbséget."


***tappingelni Ugyanis "tepping"-nek kell ejteni, nem tapping. Na és akkor kérlek magyarázd el, hogy miért nem különbség. Akusztikuson ha ilyesmi technikákat használsz, akkor nem árt erősebben csinálni. Nem technikai különbség? Aha... értelek... fuck logic.


"Ha torzított hangszínt használsz, akkor egész más technikák vannak úgy lefogásilag, mint az akkordokat illetően."


TE JÓ ISTEN. Ezt nem is kérem hogy magyarázd el. Persze van egy olyan érzésem, hogy meg fogod próbálni... hajrá, alázd csak meg magad hogy a hülyeség megmagyarázod. Idióta... és akkor az ilyen jön ide tanácsokat adni meg segíteni... a szándék éppen jó, csak kár hogy eszed és tapasztalatod 0.

2015. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 faterplo válasza:

Kezdő gitáros vagyok, nemrég "ültem át" akusztikusról elektromosra, ezért elég frissek és intenzívek az élményeim.:)

Az elektromos gitáron a test bevágása és a keskenyebb nyak miatt könyebb a 12. fekvés fölött lefogni a bundokat. Minimum 21 bund van egy elektromos gitáron, tehát egy húron eleve nagyobb hangerjedelmet tudsz lejátszani, ez típustól függőe akár két teljes oktáv is lehet (24 bund). A kisebb húr-fesztávolság zavaró lehet akkordfogásoknál, ha hosszúak az ujjaid (nekem nőgyógyász-ujjaim vannak, akusztikuson kényelmesebben tudok akkordot fogni). Bár egy Les Paul típusú gitárnál ez kisebb gond, az húsosabb nyakkal bír, mint pl. egy Stratocaster. Elektromoson van értelme kvintezett akkordokkal riffelni, torzított erősítéssel "k" jól hangzik. Itt már inkább segítség a kisebb húrfesztáv, mint akadály.

A pengetőt én is ajánlom, vagy növessz körmöt, ahogy a tanárom, mert a fémhúrokkal keményebben kell bánni :).

Hogy az utolsó kérdésedet is megválaszoljam: Igen, ugyanazt játszhatod, és ezerféleképpen fog szólni. Akár flamencót is játszhatsz rajta úgy, hogy a szomszédaid azt higgyék: Épp egy metal-zenekar próbál a szobádban. :D Egy elektromos gitárral megnyílik előtted egy új világ, mert használhatsz tiszta vagy torzított erősítést, váltogathatod a hangszedőket, játszhatsz a gerjesztéssel, torzítás mértékével, visszhangosítással. És akkor még nincs effektpedálod, csak egy jó kombód. Eleve nem mindegy, hogy milyen hangszert veszel a kezedbe - sokkal nagyob eltrések vannak az elektromos gitárok, mit az akusztikusok között. Vegyél a kezedbe egy Stratocastert és egy Les Pault egymás után, és érteni fogod, mire gondolok.

Menj el egy barátságos hangszer-üzletbe, ahol engedik alaposan kipróbálni a hagszereiket, és játssz egy keveset minél többféle hangszeren. Szerelmesen fogsz hazamenni ezt garantálom. :)

2015. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 faterplo válasza:

Utóirat:

Majd elfelejtettem: Ha nem akordokat jástzol, akkor az elektromos gitáron le tudod tenni a jobb csuklódat a gitártestre a húrláb mögé, ez lényegesen kényelmesebbé teszi a pengetést. Bocs, hogy az előbb ezt kihagytam.

2015. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 6. kommentelő! Sokat segítettél :))) És egyébként úgy veszem észre, h egy a tapasztalatunk a hangszerboltból való hazamenetelről... néha úgy érzem megcsalom a barátomat egy gitárral XD
2015. nov. 28. 19:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszoló. Lehet hogy te hallomásból írod amiket írsz, de én tapsztalatból. Bármikor szívesen összeülnék veled egyet gitározni, hadd lám a gitár tudásod is akkora mint amekkora az önérzeted és a blamálási készséged. Nem most kezdtem a témát.


A torzításnál azért más a technika, mert állandóan tompítani kell a húrokat. Elengedhetetlen a jobb kezes és a bal kezes tompítás. Ezt külön meg kell szokni ha akkusztikus gitár után áttérsz elektromos gitárra. Szerintem ez hatalmas különbség technikailag.


Az agresszív viselkedésedet, és annak valószínű okait meg nem kommentelem annak ellenére, hogy hosszabb litániát tudnék írni, mint amekkorát te irtál rólam :)

2015. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!