Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt érdemes venni?

Milyen gitárt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok és nem tudom milyet érdemes venni. Pl akusztikus vagy elektroakusztikus? Bármiféle info jól jön ezzel kapcsolatban!

2015. dec. 5. 12:38
 1/2 anonim válasza:

Én pár hete kezdtem. Elektroakkusztikust semmiképp. A helyedben egy tanuló, klasszikus gitárt vennék, amin nylon húrok vannak. Azon a legkönnyebb megtanulni szerintem. És mindig ottvan, hogy abbahagyod, ezért érdemes olcsóbbra elsőnek beruházni. Ha viszont bejön, akkor vehetsz egy komolyabbat, akár elektromosat is.

Árak nagyon hozzávetőlegesen:

Tanuló: 15 körültől már kapsz egy normálisat

Akusztikus: 50 felett már rendeset találsz, persze itt nincs pontos vonal meghúzva

Elektromos: 50-től kezdődik a tanuló kategória, de akkor ott van még az hogy erősítő és egyebek...

2015. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhóz: szerintem is műanyag húrosat. A Toledo pl szerintem tök jó kis gitár volt kezdésnek.

Igazából nagyon más a műanyag húros klasszikus, és a fém húros akusztikus gitár. A klasszikusnk melegebb, lágyabb, halkabb a hangja, szélesebb sokkal a nyaka,kezdőként könnyebb lefogni. Nem célszerű rajta pengetővel játszani, csak körömmel. Jó klasszikus gitárdarabokhoz, líraibb dolgokhoz, olyanokhoz, amikor nem az összes húr szól egyszerre, hanem dallamot játszol.

Az akusztikusnál a húrokat sokkal erősebben fogod le, az elején jobban fáj, megkínozza egy kicsit az ujjaid :) Hidegebb a hangja, de sokkal erőteljesebb.Pengetővel és ujjal is játszhatsz rajta. A nyaka vékonyabb, a teste nagyobb, mint a klasszikus gitáré. Rockhoz inkább ez a gitár passzol :)

Ha akusztikusat választasz, nagyon tudom ajánlani a Fender CD 60-at. 40 ezer kölül van, és nagyon jó kis gitár: szépen szól, és kényelmes is a nyaka.

A klasszikusból és az akusztikusból is van olyan, amiben van elektronika-persze drágábbak ezek.Nyilván tudod, hogy ezeket össze lehet kötni erősítővel. Azt kell eldöntened, mi a célod? Fellépések? Bandába kerülni? Vagy csak otthon, saját szórakoztatásra zenélni? Akkor érdemes beruházni kihangosítható gitárra, ha fel akarsz lépni.

Az elektromos gitáron a legkényelmesebb játszani (szerintem) Az én gitáromnak nagyon vékony a nyaka, könnyű lefogni. Cérnaszál vékonyságú pl az E1 húr. Viszont kell hozzá erősítő, kábelek, effektpedálok...kezdőnek nem ajánlom. Meg addig semmi értelme ilyen gitárt venni, amíg nem mozogsz otthonosan a hangszeren, ez meg évek kérdése. És a torzító el tudja fedni azokat a hibákat, amiket Cleanen viszont hallanál. Szóval a helyedben ezzel várnék pár évet :)

2015. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!